Dodaj ogłoszenie o pracy


Przegląd Tygodniowy Pracujwlogistyce.pdf nr 16 (34)

Pobierz Przegląd Tygodniowy Pracujwlogistyce.pdf nr 16 (34)

Spis treści:

str. 1 [3-5] - Logistyczny rynek pracy na Pomorzu - Gdańsk i Gdynia na fali zatrudnienia
str. 2 - Nigdy nie jest za późno na podniesienie kompetencji w branży TSL
str. 5/6 - Miejsce rozwoju logistyki w województwie pomorskim - Trzy pytania do Włodzimierza Szordykowskiego dyrektora Departamentu Rozwoju Gospodarczego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego
str. 6 -  Bothnian Green Logistics Corridor - "zielony korzytarz logistyczny" z Gdyni do Adriatyku
str. 8 -  Jakich kompetencji potrzebuje dzisiaj logistyka morska? - wyjaśnia Jadwiga Danowska HR Manager BCT – Bałtycki Terminal Kontenerowy w Gdyni
str. 10/11 - Sposobem na przywrócenie rentowności w transporcie morskim jest wzrost stawek - z Agnes Hernad customer service manager East Central Europe Maersk Line
str. 11/12 -WISTA będzie wspierać kobiety także w Polsce! - rozmowa z Wandą Dobrowolską-Parfieńczyk prezes Women's International Shipping & Trading Association Poland, dyrektor Dowa Schipping (Kobiety w logistyce)
str. 14/15 - Wyjazd zagraniczny dla kontrahentów - uprawnienia i obowiązki organizatora (Porady Prawo)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.