Konto pracodawcy


W biznesie spedycyjnym oczekujemy silnej motywacji do pracy - rozmowa z Andrzejem Bułką, prezesem zarządu Fracht FWO Polska Sp. z o.o

COVID-19 wyprzedził wszystkie inne ryzyka biznesowe, zmienił też wiele aspektów na rynku pracy. Jak odbił się na pracy spedytorów? Czy zaszły tutaj jakieś znaczące zmiany?
- Kompetencje spedytorów nie zmieniły się. Zmieniła się jedynie organizacja pracy. Już na bardzo wczesnym etapie pandemii wdrożyliśmy system pracy zdalnej, co nie oznacza, iż zaszły jakieś przełomowe zmiany. Spedytorzy obsługują klientów przy pomocy tych samych narzędzi, których używają na co dzień w biurze. Oczywiście, pewnych zadań nie da się realizować pracując zdalnie, jak chociażby utrzymanie właściwego obiegu dokumentów. Problem stanowić mogą raczej kwestie ludzkie, jak niewątpliwie brak kolegów z zespołu i stałych biurowych rytuałów, do których przywykliśmy przez lata przebywania razem. Nie każdy potrafi odnaleźć się w rzeczywistości home office. Jednakże sumienność, rzetelność i świetna organizacja pracy własnej poparte wiedzą merytoryczną ugruntowaną doświadczeniem, nadal pozostają niezbędne by zapewnić odpowiedni poziom obsługi zleceń.

 Jakie warunki rozwoju stwarza Fracht FWO* swoim pracownikom? Na jakie obszary w ich rozwoju stawia firma?
- Daleko nam do „turkusowych organizacji”, ale też niewiele mamy wspólnego z typową korporacją. Stawiamy przede wszystkim na potencjał pracownika – jego wykształcenie, świadomość i determinację w rozwijaniu się w branży TSL, ale również kwestie osobowościowe. Przede wszystkim to w tych obszarach dajemy przestrzeń do rozwoju. Za każdym razem, gdy widzimy taką możliwość, umożliwiamy awanse wewnętrzne promujące pracowników, u których obserwujemy zarówno progres w sferze merytorycznej, jak również gotowość do podjęcia nowych wyzwań w obszarze zmian. Współpracujemy z najlepszymi dostawcami usług w każdym segmencie prowadzonego przez nas biznesu, równocześnie obsługując bardzo wymagających klientów – zarówno tych polskich, jak też międzynarodowych. Do tego dochodzą zlecenia realizowane we współpracy z Grupą Fracht mającą oddziały na całym świecie. Nasi pracownicy mają więc możliwość doskonalenia swoich umiejętności, zaczynając od nieskomplikowanych dostaw importowym ładunków kontenerowych z Azji, po zaawansowane projekty dostaw dla sektora energetycznego.

Co cenią pracownicy we Fracht FWO najbardziej?
- Stabilność, i to pod każdym względem. Kadra menedżerska w firmie legitymuje się bardzo bogatym doświadczeniem zawodowym. Oferujemy rynkowe warunki wynagrodzenia poparte systemami premiowymi. Zapewniamy benefity w postaci prywatnej opieki zdrowotnej. Wspieramy też pasje naszych pracowników oraz dbałość o zdrowy tryb życia. Każde biuro Fracht FWO spełnia określone, wysokie standardy. Wsłuchujemy się w potrzeby członków zespołu i dajemy przestrzeń do działania – nawet dla największych indywidualistów. Nowy pracownik ma dużo czasu na rozbieg, by mógł skoczyć jak najwyżej – z korzyścią dla siebie i dla firmy. Jesteśmy cierpliwi, ponieważ nasze działania planujemy w perspektywie długoterminowej.

Na ile globalna organizacja sprzyja nawiązywaniu relacji i na ile są one ważne, zarówno w biznesie jak i w rozwoju pracowników?
- Kultura pracy w firmie Fracht FWO opiera się na dobrych relacjach i wzajemnym szacunku. Naprawdę tak jest. Doświadczam tego od 11 lat. Wcześniej pracowałem zarówno w firmach mniejszych, jak również w korporacjach. Potrafię porównać. Znamy się z pracownikami z innych krajów bardzo dobrze. Nie tylko na gruncie zawodowym, ale często prywatnym. Spotykamy się na spotkaniach typu world meeting, ale również podczas licznych spotkań roboczych – o ile jest możliwość podróży.

Do największych korzyści z pracy w firmie spedycyjnej o takich charakterze jak Fracht FWO zaliczyć można …
- Uniwersalność. Nie pracujemy sztampowo. Każdy poniedziałek przynosi korekty planów tygodniowych w postaci nowych wyzwań i ciekawych do realizacji tematów. Wielu wyszkolonych przez nas pracowników z powodzeniem robi karierę zarówno u globalnych operatorów logistycznych, jak też po stronie klientów. Wiedza, którą zyskuje pracownik jest wszechstronna. Nie szufladkujemy ludzi w imporcie, eksporcie czy przy obsłudze konkretnej grupy ładunków – dla każdego kto ma ambicje aby się rozwijać zawsze szukamy najlepszych możliwości.

Obecnie prowadzicie rekrutacje na różne stanowiska, co powinno wyróżniać kandydata na pracownika Fracht FWO?
- Profile kandydatów różnią się w zależności od stanowiska na jakie rekrutujemy. Innej wiedzy i umiejętności oczekujemy od osoby mającej zarządzać naszym biznesem na Dolnym Śląsku, innej od spedytora drogowego do obsługi ruchu międzynarodowego. Natomiast od każdego oczekujemy motywacji do pracy w biznesie spedycyjnym i świadomości własnych celów zawodowych. Tylko w ten sposób możemy właściwie „dopasować zawodnika” do naszej drużyny i wspólnie odnieść sukces.

Dziękujemy za rozmowę.
Pracujwlogistyce.pl 

 

* Fracht FWO Polska Sp. z o.o jest częścią szwajcarskiej Grupy Fracht, globalnego operatora logistycznego dla przemysłu. Fracht FWO Polska ma swoją siedzibę w Warszawie, posiada cztery placówki w: Poznaniu, Katowicach, Wrocławiu i Szczecinie. Firma oferuje pełen wachlarz usług, od prostych transportów drogowych, po skomplikowane projekty logistyczne np. związane z dostawami na budowę bloków energetycznych. W realizacji zleceń, Fracht FWO Polska wykorzystuje różne środki i gałęzie transportu – drogowy, lotniczy, morski i kolejowy. Obsługuje ładunki ponadgabarytowe, kontenerowe, całopojazdowe (FTL) i częściowe (LTL), chłodnicze, dostawy just-in-time oraz regularne transporty expressowe na terenie UE. Do grona klientów Fracht FWO należą przedsiębiorstwa z energetyki, przemysłu ciężkiego, chemicznego, branży automotive oraz FMCG i farmaceutycznej. Korzystając z potencjału sieci partnerów Grupy Fracht, polska spółka realizuje dostawy do wszystkich krajów na świecie.  Firma starannie dobiera kadry oraz dba o ich systematyczny rozwój. Zatrudnia ok. 50 pracowników i stale zwiększa zatrudnienie. Obecnie prowadzi rekrutacje na kilka stanowisk. Więcej na temat ofert pracy i firmy w wizytówce pracodawcy lub na stronie: https://frachtfwo.pl/kariera/ 

 

kobiety w logistyce
Rusza program mentoringowy dla liderek i liderów z branży morsko-logistycznej!
O zmianach i najnowszych trendach na rynku logistycznym rozmawiamy z Martą Tęsiorowską z Prologis
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
poradnik
Zmiany w rozliczaniu wynagrodzeń kierowców zatrzęsą rynkiem transportowym?
Skocz po whisky - czyli o czym wiedziec powinien importer alkoholi?
Czy zawodowy kierowca może wyruszyć w trasę ze swoim pupilem?
Czas pracy w porze nocnej i kary za przekroczenie 10 godzin
Podsumowanie kontroli PIP 2020 w transporcie i zapowiedź kolejnych!
Wysyłasz darmowe towary na fakturze proforma poza UE? To musisz zapłacić VAT!
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
opinie, komentarze
Bez zmiany polskiego prawa koszty przewoźników zwiększą się nawet o 100%!?
Będzie rewizja Pakietu Mobilności. Ma negatywny wpływ na środowisko?!
Dachser o rozbieżnościach między podażą a popytem w transporcie morskim
Polska wykorzystuje swój potencjał na Nowym Jedwabnym Szlaku? – raport Rohlig Suus Logistics
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC
warto przeczytać
CEVA uruchamia nowe usługi air cargo
15 lat Dachser w Polsce
MediaMarktSaturn uruchomił nowe centrum dystrybucji w Polsce
Firmy kurierskie napędzają popyt na powierzchnie magazynowe
21. Oddział PEKAES w Kaliszu rozpoczął prace
Wyścig z czasem – Hillebrand dostarczył w ciągu kilku dni 160 ton wina i 940 mln ...
Logistyczne wyzwania w recykling baterii dla motoryzacji
LPP przyspiesza wdrożenie RFID
CEVA Logistics dołącza do United Airlines Eco-Skies Alliance
JoomlaXTC News - Copyright Monev Software LLC