Dodaj ogłoszenie o pracy


Polka awansowała w globalnej strukturze Grupy GEFCO

W ramach linii biznesowej Gefco Freight Forwarding awansowano kilka osób, które  będą odpowiadać za rozwój poszczególnych obszarów związanych z transportem morskim i lotniczym na świecie. Jedną z nich jest Polka - Alicja Szewczyk, która objęła funkcję global human resources people and culture manager.

Wszystkie osoby powołane na nowe stanowiska w pionie Freight Forwarding Grupy GEFCO będą odpowiadać za dalszy rozwój poszczególnych obszarów działalności. Nominacje mają na celu przede wszystkim zwiększenie wartości usług dla klientów w sektorze nauk przyrodniczych i medycznych oraz wzmocnienie działalności spółki w regionie Azji i Pacyfiku.
W 2019 r. pion Freight Forwarding odpowiedzialny za transport morski i lotniczy będzie kontynuował działania, które przyczyniły się do jego dużego wzrostu w ostatnich latach. W szczególności chodzi tu o trwające 7 lat partnerstwo z firmą Westcon International, które zostało przedłużone na kolejne 3 lata i obejmuje zarządzanie transportem powietrznym w 28 krajach na 5 kontynentach. Innym przykładem są rozwiązania do transportu dźwigów zaprojektowane dla belgijskiej firmy Sarens przez zespoły Industrial Project Cargo odpowiedzialne w Grupie za ładunki wielkogabarytowe i ciężkie.
Nominacje ogłoszone przez Grupę to:
• Alicja Szewczyk, global human resources people and culture manager
• Valentin Elistratov, global commercial director
• Karin Van Den Brekel, life science and health care global manager
• Katherine Shek, regional director for Asia
• Peter West, country sirector for Australia and New Zealand

Alicja Szewczyk dołączyła do zespołu pionu biznesowego Freight Forwarding jako global human resources people and culture manager. Jej zadaniem będzie m.in. wspieranie inicjatyw pracowników, tak aby były zgodne z podejściem i kulturą firmową Infinite Proximity. Na co dzień Alicja Szewczyk będzie współpracować z Nicolą Lyons, global human resources director w Grupie GEFCO.

Nowym dyrektorem handlowym Freight Forwarding Grupy GEFCO został Valentin Elistratov, który posiada 25-letnie doświadczenie w branży TSL zdobywane na rynkach europejskich i azjatyckich. W przeszłości pracował m.in. dla DHL i APL Logistics. Z bogatą wiedzą w obszarze sprzedaży, finansów i IT oraz umiejętnością budowania relacji z klientami, partnerami i pracownikami Valentin Elistratov jako nowy global commercial director będzie odpowiadał za międzynarodowy rozwój pionu biznesowego Freight Forwarding w najbliższych latach.

Zadaniem Karin Van Den Brekel, która posiada 20 lat doświadczenia i właśnie objęła stanowisko global manager for life sciences and healthcare, będzie tworzenie bezpiecznych rozwiązań dopasowanych do indywidualnych potrzeb klientów. Jej biuro znajduje się w strategicznej lokalizacji, jaką jest Schiphol w Holandii, położony w sąsiedztwie lotniska oraz w sercu strategicznego hubu składającego się z portów w Antwerpii i Rotterdamie oraz lotniska w Brukseli, gdzie GEFCO ma swoje biura, a pion Freight Forwarding posiada magazyny, w tym również zapewniające przechowywanie towarów w kontrolowanych temperaturach.

Po przejęciu firmy IJS Global, które ułatwiło Gefco dostęp do dwóch największych rynków spedycyjnych na świecie, Chin i Azji Południowo-Wschodniej oraz Stanów Zjednoczonych, spółka planuje swój dalszy rozwój w Azji, w tym w Singapurze i Tajlandii. Za to zadanie odpowiadać będzie Katherine Shek, nowa dyrektor regionalna, która wcześniej w ramach pionu biznesowego Freight Forwarding zarządzała północnym regionem kontynentu. Grupa wzmacnia swój oddział również w regionie Pacyfiku, gdzie Peter West objął stanowisko country director for GEFCO Air & Sea na Australię i Nową Zelandię. Posiada on 20-letnie doświadczenie zdobywane w Europie, Chinach i Australii w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw i logistyki podczas pracy dla firm z sektora żywności, produkcji, opieki zdrowotnej czy handlu. Jego wiedza ma pomóc m.in. w dywersyfikacji strategii pionu biznesowego.

(źr. GEFCO)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.