Dodaj ogłoszenie o pracy


Ponad 60 miejsc pracy w nowym terminalu ATC Rail SA

24 kwietnia zarząd ATC Rail uroczyście otworzył jeden z dwóch zaplanowanych na rok 2012 terminali kontenerowych. Połączenie kolejowe  polskich portów z Poznaniem usprawni procesy logistyczne wielu firm w tej części Polski. To także nowe miejsca pracy, obecnie w nowym terminalu zatrudniono 32 osoby, docelowo ma być ich 62.

 

Obiekt w Poznaniu ma strategiczne znaczenia z punktu widzenia efektywnej obsługi ładunków, trafiających do poznańskich centrów dystrybucji. Inwestycja jest częścią budowanej przez ATC Rail sieci własnych terminali, dedykowanych rozwiązaniom intermodalnym. Wartość inwestycji związanych z rozwojem transportu intermodalnego wynosi około 20 - 30 mln zł. Terminal kontenerowy ATC Rail mieści się w Poznaniu, przy ul. Nowosolskiej 40. Nowe centrum logistyczne wyposażone jest w bocznicę kolejową o długości 900 m, mogącą obsłużyć 45 wagonów do transportu kontenerów. W szybkim rozładunku będą brać udział 2 urządzenia typu reach stacker. Moce przeładunkowe terminalu to 50 tys. TEU, a możliwości składowe to 1 200 TEU.
Do transportu kontenerów z terminalu do ich odbiorców ATC Rail będzie używać floty samochodowej, składającą się z 35 ciągników siodłowych i 60 naczep kontenerowych.

 

ATC Rail jest spółką zależną notowanego na rynku NewConnect operatora logistyczne ATC Cargo S.A. W strategii rozwoju spółki kluczowym elementem biznesu jest logistyka intermodalna, oparta o optymalne kosztowo rozwiązania, łączące transport morski, kolejowy i drogowy. Spółka inwestuje w intermodalność, przekonana, że jest to najlepsza alternatywa dla klientów, szukających innych rozwiązań niż transport kołowy. Usługi intermodalne to teraźniejszość współczesnej, globalnej gospodarki. Jesteśmy w Polsce uczestnikami przełomu transportowego i rozwoju intermodalności. Odbiorcy usług logistycznych świadomie wybierają rozwiązania korzystniejsze ekonomicznie, operacyjnie oraz bardziej przyjazne środowisku i człowiekowi. Takim rozwiązaniem jest właśnie transport intermodalny, stąd nasze inwestycje w sieć. – mówi Artur Jadeszko, prezes zarządu ATC Rail S.A. - Będziemy się rozwijać, wierzymy w przewagę intermodalu w logistyce. Mamy ambitne plany i konsekwentnie będziemy je realizować. Dzisiejsze otwarcie terminalu w Poznaniu potwierdza naszą gotowość do przygotowania dla klientów takich rozwiązań, jakich potrzebuje ich biznes. Chcemy, by spółka ATC Rail była liderem na krajowym rynku przewozów intermodalnych i będziemy inwestować w jej rozwój. – dodaje prezes Jadeszko.
Spółka, inwestując w infrastrukturę, równocześnie rozwija systemy informatyczne do obsługi Klienta oraz stawia na e-sprzedaż.

(źr. ATC Rail S.A)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.