Dodaj ogłoszenie o pracy


Maturzysta z Wielunia zwycięzcą IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Maturzysta z Zespołu Szkół nr 1 z Wielunia - Artur Niciejewski wygrał tegoroczną olimpiadę logistyczną, której wyniki ogłoszono 20 kwietnia br. w Auli Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. Laureat otrzymał nagrodę w postaci zwolnienia z części pisemnej egzaminu zawodowego, bezpłatne studia I i II stopnia w Wyższej Szkole Logistyki, atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz  praktyki w firmach logistycznych.  Zwycięzca w drodze do finału pokonał ponad 5,5 tysiąca uczniów z całej Polski!


To już IV edycja olimpiady logistycznej. Za uczniami pięć miesięcy ciężkiej pracy. Trzy etapy olimpiady. Każdy kolejny coraz trudniejszy. W marcu najlepsza „pięćdziesiątka” spotkała się w siedzibie organizatora – Wyższej Szkoły Logistyki, aby zmierzyć się z zadaniami problemowymi przygotowanymi przez Komitet Główny Olimpiady. Pozostał miesiąc oczekiwania na wyniki.


Artur Niciejewski, tegoroczny zwycięzca brał udział w dwóch poprzednich edycjach olimpiady. W tym roku po raz pierwszy wszedł do finału i od razu wygrał! Drugi był Adrian Mrozowski z Zespołu Szkół nr 1 z Krakowa. Zaszczytne trzecie miejsce na podium zdobył natomiast Kacper Jaskulski z Zespołu Szkół Ekonomicznych z Mińska Mazowieckiego. Rywalizacja między najlepszymi była ostra do końca. Zaledwie półtora punktu dzieli bowiem trzeciego olimpijczyka od zwycięzcy w klasyfikacji końcowej. Zaszczytny tytuł Najlepszej Szkoły IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej trafił w tym roku do Zespołu Szkół Ekonomicznych z Leszna. Szkoła ta, jako jedyna wprowadziła do finału czterech uczestników, których suma punktów sprawiła, że przez najbliższy rok korona najlepszej szkoły kształcącej techników logistyków, trafia na południe Wielkopolski, do Leszna. Nagrodą w tej klasyfikacji był wysokiej klasy projektor multimedialny ufundowany przez sponsorów olimpiady oraz zestaw 15 licencji programu do zarządzania zapasami MonZa Edu od Instytutu Logistyki i Magazynowania, partnera wydarzenia.


Wszyscy finaliści olimpiady już dzisiaj mogą o sobie powiedzieć – wygrani. Pokonali bowiem ponad 5,5 tysiąca uczniów z całej Polski. Każdy z nich uzyskał uprawnienie do zwolnienia z części pisemnej egzaminu z przygotowania zawodowego oraz wygrał pełne lub częściowe zwolnienie z czesnego na studiach w WSL – w zależności od zdobytego miejsca. Organizatorzy i sponsorzy zadbali także o atrakcyjne nagrody rzeczowe, wśród których znalazły się: laptopy, tablety, netbooki, smartphony, czytniki E-booków, zegarki sportowe, bezprzewodowe słuchawki z wbudowanym radiem i odtwarzaczem mp3, a także szereg nagród ufundowanych przez firmy: Kuehne-Nagel - płatne praktyki dla pierwszych 5 miejsc, EMAPA - program Cartall Truck (10 sztuk), Wydawnictwo PWN  - „Kompendium wiedzy o logistyce” (20 sztuk) oraz Centrum Edukacji i Rozwoju EFEKTY- Zestaw SITA do nauki języków obcych wraz z kursem językowym (angielski) za I miejsce i komputerowy kurs językowy (angielski) za zajęcie II i III miejsca. Dodatkowo od poszczególnych sponsorów olimpiady oraz od Portu Lotniczego Poznań-Ławica, finaliści otrzymali drobne upominki.

- To był fantastyczny rok. W olimpiadzie udział wzięła rekordowa liczba uczestników ze 186 szkół. Na co dzień mogliśmy obserwować tysiące młodych logistyków, zapalonych do zdobywania wiedzy, mobilizujących się wspólnie do walki i po raz kolejny odkryliśmy wybitnych uczniów, którzy w przyszłości zapewne staną się profesjonalnymi menedżerami w branży logistycznej. Gorąco trzymamy za nich kciuki w dalszym rozwoju zawodowym zapewniając, że będziemy się bacznie przyglądać ich dalszemu rozwojowi. Trafili bowiem do grona olimpijczyków, z których jako organizatorzy Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, jesteśmy bardzo dumni – podsumował Wojciech Zalewski, Rzecznik Prasowy WSL IV edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej objęta została Patronatem Honorowym przez Ministerstwo Infrastruktury, Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Prezydenta Miasta Poznania.
Partnerami merytorycznymi olimpiady byli: Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne. Patronat nad IV edycją przedsięwzięcia, której w tym roku temat przewodni to „Opakowania w systemach logistycznych” objęła Polska Izba Opakowań.

 

Przedsięwzięcie sponsorowały firmy: Agrobex, Volkswagen Poznań, DPD Polska, Panopa Logistik, Dachser, TimoCom (Sponsoring Złoty), Still, JAS-FBG, Jeronimo Martins Dystrybucja (Sponsoring Srebrny).


Patronat medialny objęły: „Głos Wielkopolski”, „TSL Biznes”, „Warehouse Monitor”, „Polska Gazeta Transportowa”, Czasopismo „Logistyka”, „Top Logistyk”, „Logistyka a Jakość”, „Transport i Spedycja”, „Nowoczesny Magazyn”, „Gazeta Szkolna”, easylogistyka.com, pracujwlogistyce.pl, forumtransportu.pl, etransport.pl, uczelnie.net, edukacja.net, studenci.net, spedycje.pl, dlastudenta.pl, studentnews.pl, dobralogistyka.pl, logistyka.net.pl oraz Radio Planeta FM.
(źr. WSL)

 

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.