Dodaj ogłoszenie o pracy


FM Logistic inwestuje w rozwiązania dla farmacji

FM Logistic zainwestował w półautomatyczna linię do pickingu sztukowego, która przeznaczona będzie do obsługi klientów z sektora farmaceutycznego w Polsce. Pierwszą firmą, która skorzysta z dobrodziejstw nowego systemu będzie międzynarodowa firma farmaceutyczna Sanofi. 

 

Tworząc konkurencyjną ofertę dla sektora farmaceutycznego firma zainwestowała w infrastrukturę i odpowiednie rozwiązania dla tego wymagającego sektora. Nowo uruochomiona półautomatyczna linia do pickingu sztukowego pozwala zarządzać pickingiem sztukowym dla 700-1000 referencji. To nie wszystko. Z pomocą tej funkcjonalności istnieje możliwość nawet trzy krotnej rozbudowy systemu oraz uzyskania produktywności na poziomie 15 000 linii na dzień. Zgodnie z wymaganiami polskiego Prawa Farmaceutycznego proces pickingu zapewnia stu procentowe śledzenie numeru serii, a cała operacja przebiega z wykorzystaniem technologii RF (Radio Frequency).


 
Głównym założeniem systemu jest takie planowanie przesyłek, że już na początku całego procesu, system automatycznie kalkuluje optymalna liczbę kartonów na poziomie zamówienia dla danego klienta. Nowością jaką FM Logistic wprowadza jest drukowanie etykiet transportowych tuż po zdefiniowaniu liczby kartonów przez system i jej wydruku już na samym  początku procesu pickingowego. Cały system połączony jest z dwuetapowym procesem kontroli. Pierwszy etap kontroli to skanowanie każdego produktu, kolejny - to kontrola wagowa przygotowanej przesyłki.

 

Rozwiązanie wdrożone przez FM Logistic Polska jest kolejnym krokiem rozwoju usług dla sektora farmaceutycznego w Polsce, a w szczególności rozwoju usługi dystrybucji bezpośredniej dla istniejących klientów sektora farmaceutycznego – mówi Piotr Sukiennik, dyrektor generalny FM Logistic w Polsce - To nasz priorytet w nadchodzącym roku – dodaje na koniec.

(źr. FM Logistic Polska)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.