Dodaj ogłoszenie o pracy


UPS w programie "Grasz o staż"

Firma UPS dołączyła do programu „Grasz o staż”, który jest realizowany pod patronatem PricewaterhouseCoopers oraz Gazety Wyborczej. Projekt kierowany jest do osób rozpoczynających karierę zawodową, w ramach którego Firma przygotowała miejsce dla jednego stażysty. Przedsięwzięcie stwarza studentom lub absolwentom szansę zdobycia doświadczenia zawodowego w korporacji z ponad 100-letnim doświadczeniem na rynku logistycznym.

 

„Grasz o staż” to ogólnopolski konkurs organizowany przez PricewaterhouseCoopers oraz Gazetę Wyborczą. Przedsięwzięcie umożliwia młodym ludziom wkraczającym w świat pracy zawodowej odbycie praktyk w renomowanych przedsiębiorstwach lub organizacjach. Firma UPS oficjalnie dołączyła do projektu na początku lutego 2012. W ramach programu, studenci oraz absolwenci kierunków związanych z logistyką i spedycją, ubiegali się o staż w UPS. Organizatorzy otrzymali niemal 2,4tys. aplikacji stażowych skierowanych do wszystkich fundatorów praktyk. Spośród kandydatur zgłoszonych do UPS wybrany zostanie jeden stażysta. Nazwisko zwycięzcy zostanie ogłoszone podczas uroczystej gali, która odbędzie się 13 czerwca 2012 roku w Warszawie. 

 

- Pragniemy zapewnić laureatowi konkursu możliwość skonfrontowania wiedzy teoretycznej zdobytej na uczelni z praktyką w działalności logistycznej. Wybrany przez nas stażysta będzie miał szansę zdobyć doświadczenie w środowisku, jakim jest korporacja oraz poznać specyfikę działalności UPS w obszarze biznesu,” mówi Magdalena Blechoska, Dyrektor Personalny w firmie UPS.

 

Od samego początku, laureat będzie miał możliwość bezpośredniej obserwacji i aktywnego uczestnictwa w działaniach złożonej sieci operacyjnej, w ramach której UPS dostarcza przesyłki z punktu A do punktu B na całym świecie. Stażysta dowie się również jakie są zasady funkcjonowania sortowni i jednostek operacyjnych, a także w jaki sposób firma UPS funkcjonuje w środowisku międzynarodowym. Drugi etap obejmować będzie pracę w wyspecjalizowanej jednostce zajmującej się organizowaniem przewozu towarów za pośrednictwem frachtu morskiego. - Naszym zamierzeniem jest zaprezentowanie laureatowi holistycznej wizji prowadzonych przez nas działań. Częścią pracy w obszarze logistyki jest umiejętność planowania złożonych procesów, a także przewidywania i reagowania na zmieniające się trendy. Jest to niezwykle istotne w procesie poznawania wszystkich aspektów prowadzonego biznesu - dodała Magdalena Blechoska.

 

Kandydat na stażystę, powinien posiadać wykształcenie kierunkowe, podstawową wiedzę z zakresu logistyki, w tym głównie w dziedzinie frachtu morskiego. Powinien również odznaczać się cechami, które UPS uważa za niezbędne w branży logistycznej. - Dodatkowo, kandydat pragnący pracować w naszej firmie, powinien być otwarty na nowe wyzwania i poszerzanie wiedzy. Istotne są również umiejętności pracy w zespole, sumienność, zdyscyplinowanie, aktywność, a także chęć nieustannego poszukiwania nowych zakresów rozwoju zawodowego i doskonalenia procesów - wymienia Magdalena Blechoska.

Jako firma świadcząca usługi, UPS uważa, że to ludzie są najlepszymi zasobami przedsiębiorstw, a stały rozwój pracowników jest częścią kultury organizacyjnej i strategii działań. Polityka firmy opiera się na rekrutacji wewnętrznej, a na stanowiska managerskie mianowani są zazwyczaj pracownicy zatrudnieni w UPS. W wielu przypadkach, senior managerowie rozpoczynali pracę w firmie od najniższych szczebli, bardzo często jeszcze podczas studiów.
(źr. UPS)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.