Dodaj ogłoszenie o pracy


Volvo Trucks liderem na rynku aut ciężarowych w Europie

Po raz pierwszy Volvo Trucks objęło pozycję lidera rynku samochodów ciężarowych o dużej ładowności w Europie. W 2024 r. firma miała łączny udział w rynku europejskim na poziomie 17,9%, a w regionie zarejestrowano 56 331 samochodów ciężarowych marki Volvo.

Volvo Trucks było liderem rynku pojazdów ciężarowych o ładowności 16 ton i większej w Europie z udziałem w rynku wynoszącym 17,9% w 2024 r. Krajami z największą liczbą zarejestrowanych samochodów ciężarowych Volvo w ciągu roku były: Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Polska i Hiszpania.

- Jesteśmy bardzo dumni, że jesteśmy liderem rynku w Europie. To wyraźny dowód na to, że nasi klienci doceniają oszczędność paliwa, bezpieczeństwo i dyspozycyjność naszych samochodów ciężarowych oraz bardzo atrakcyjną ofertę produktów — mówi Roger Alm, prezes Volvo Trucks.
- Nasza nowa gama FH Aero, która została wprowadzona na rynek w 2024 r., jest po prostu wyjątkowa. Dostępne są modele z układem napędowym elektrycznym, gazowym i wysokoprężnym i szybko stały się bardzo popularne. Firmy transportowe wybierają Volvo, ponieważ nasze produkty i usługi pomagają im rozwijać działalność i redukować emisję CO2. Chciałbym serdecznie podziękować naszym klientom za zaufanie, jakim nas obdarzają, a także naszym dealerom, dostawcom i współpracownikom w Grupie Volvo za to osiągnięcie.

W skali globalnej Volvo Trucks zwiększyło swój udział w rynku w 2024 roku w 25 krajach. W Brazylii Volvo zostało liderem rynku ciężkich samochodów ciężarowych po raz trzeci z rzędu, osiągając udział w rynku na poziomie 23,7%. Flagowy model firmy, Volvo FH, był najlepiej sprzedającym się modelem samochodu ciężarowego spośród wszystkich marek w Brazylii w 2024 r. W Australii udział Volvo w rynku wyniósł 18,2%. W Ameryce Północnej (USA i Kanada) Volvo Trucks miało udział w rynku na poziomie 10,5% (10,2% w 2023 r.).
- Jesteśmy silniejsi niż kiedykolwiek dzięki całkowitemu odnowieniu naszego globalnego portfolio produktów w 2024 r. W Ameryce Północnej, gdzie zamierzamy znacząco rozwinąć naszą działalność, wprowadziliśmy zupełnie nową platformę, która będzie podstawą dla szeregu nowych modeli w nadchodzących latach. Pierwszym modelem na platformie był zupełnie nowy Volvo VNL, który może zapewnić nawet o 10 procent lepszą oszczędność paliwa w porównaniu z poprzednią generacją — mówi Roger Alm.

 

(źr. Volvo Trucks)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.