Dodaj ogłoszenie o pracy


Już 9 raz zatańczyli z paletami w Rabenie

17 operatorów wózków widłowych z całej Polski ponownie tańczyło w Gądkach. To nie był walc ani tango, tylko układanka na wysokim poziomie i tranzytowy tor przeszkód – dwie wymagające konkurencje 9. Edycji konkursu „Tańczący z paletami”.

Nietuzinkowe pokazy umiejętności, precyzji i bezpieczeństwa w różnorodnych konkurencjach. Tak w skrócie można opisać wielki finał konkursu „Tańczący z paletami”, który odbył się 8 lutego 2025 roku w największym centrum logistycznym Grupy Raben w Gądkach. Była to już dziewiąta edycja wydarzenia organizowanego we współpracy Grupy Raben i STILL Polska.

Konkurs skierowany jest do operatorów wózków widłowych i ma za zadanie akcentowanie dwóch istotnych aspektów codziennej pracy magazyniera. Po pierwsze, jest to podnoszenie świadomości związanej z bezpieczeństwem pracy w magazynie. Po drugie, docenienie kompetencji i podniesienia prestiżu samego stanowiska operatora.
- „Tańczący z paletami” to wydarzenie, które pokazuje, że można przekazać istotę bezpieczeństwa podczas prac magazynowych w formie rywalizacji. To sposób na promocję bezpiecznych zachowań i docenienie trudnej i odpowiedzialnej pracy magazynierów. Dzisiejsi finaliści – najlepsi z najlepszych w naszej organizacji - wykazali się nie tylko dbałością o bezpieczeństwo , ale także szybkością działania i niezwykłą precyzją. – komentuje Wojciech Szafran, Dyrektor Generalny Raben Logistics Polska.
Podczas finału do walki o podium stanęło 17 najlepszych operatorów wózków widłowych Grupy Raben z całej Polski, wyłonionych w eliminacjach regionalnych. Zawodnicy po raz kolejny sprawdzali swoje umiejętności w dwóch konkurencjach: układanka na wysokim poziomie oraz tranzytowy tor przeszkód.
- Wysokie kompetencje naszych pracowników to kwintesencja bezpiecznej pracy w magazynach. Nasz konkurs pełni również funkcję edukacyjną, wzmacniając właściwe wzorce zachowań. Ponadto, inicjatywa ma na celu docenienie zaangażowania i profesjonalizmu tych, którzy odpowiedzialni są za codzienny ruch towarów w magazynach. Niezwykle ważna jest także kwestia związana z rozwojem naszych pracowników, którzy tutaj mogą zaprezentować swoje fantastyczne umiejętności w zakresie obsługi wózków widłowych. Nie wszyscy zdają sobie sprawę jakiej precyzji i dokładności ona wymaga. Jeśli ktoś ma w tej kwestii jakieś wątpliwości niech przypatrzy się naszym finalistom i spróbuje dokonać tego co oni – wyjaśnia Dominika Olejniczak, Dyrektor HR w Raben Logistics Polska.
To także okazja do zmierzenia się najlepszych operatorów wózków widłowych w Grupie Raben. Główną motywacją organizowania tego konkursu jest chęć docenienia roli stanowiska operatora oraz podnoszenia świadomości związanej z bezpieczeństwem pracy w magazynie.

Co roku eliminacje regionalne konkursu składają się z dwóch części: teoretycznej, polegającej na przedstawianiu dobrych praktyk i pożądanych zachowań oraz praktycznej, podczas której operatorzy wózków widłowych pokonują trasę z przeszkodami, starając się uzyskać jak najkrótszy czas. W tej edycji konkursu w eliminacjach regionalnych, prowadzonych jesienią 2024 roku, wzięło udział ponownie ponad 100 uczestników i uczestniczek!
Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach: układanka na wysokim poziomie (dla pracowników wysokiego składu) i tranzytowy tor przeszkód (dla pracowników cross-dock – magazynu przeładunkowego). Finalistom, w ostatecznych rozgrywkach towarzyszyli najbliżsi. Motywacją do walki była więc nie tylko gratyfikacja finansowa, ale przede wszystkim uznanie w oczach rodziny i dzieci.

- Po raz kolejny organizujemy to wydarzenie wspólnie z Grupą Raben ponieważ tematyka bezpieczeństwa jest dla Raben równie istotna jak dla nas. Konkurencje finałowe, pomimo tego, że samą formą różnią się od codziennej pracy w magazynie, pozwalają sprawdzić umiejętności pod kątem precyzji, szybkości, ale przede wszystkim poprawności i przestrzegania przepisów, czyli kluczowych czynników wpływających na poprawę bezpieczeństwa pracy. Zarówno podczas finału konkursu, jak i eliminacji, obserwowaliśmy, że operatorzy zawsze przykładali bardzo dużą wagę do tego, aby przejazdy były wykonywane z zachowaniem wysokiego poziomu bezpieczeństwa – podsumowuje Przemysław Wlazeł, Dyrektor Działu Klientów Strategicznych w STILL Polska

Dla firm logistycznych bezpieczeństwo pracy w magazynie ma kluczowe znaczenie. Badania pokazują, że do większości wypadków podczas wykonywania operacji magazynowych dochodzi w wyniku nieodpowiedniego zachowania pracowników. Dlatego właśnie Grupa Raben ogromny nacisk kładzie na edukację i uświadamianie pracowników w zakresie właściwego i zgodnego z normami bezpieczeństwa zachowań osób zatrudnionych w magazynie oraz w biurze. Firma wychodzi z założenia, że najlepiej działa profilaktyka i odpowiednia wiedza, jest to element wpisany w jej filozofię SHE (Safety, Health and Environment). Konkurs to także doskonałe narzędzie Employer Brandingu, pokazujące, że Raben jest firmą angażującą pracowników w niestandardowe inicjatywy o charakterze edukacyjnym.

Zwycięzcami Wielkiego Finału TAŃCZĄCEGO Z PALETAMI zostali:
Tranzytowy tor przeszkód:
1. Adam Turaczyk, Raben Logistics Polska, Cholerzyn
2. Piotr Wieloch, Raben Logistics Polska, Szczecin
3. Sebastian Michalski, Raben Logistics Polska, Lublin

Układanka na wysokim poziomie:
1. Radosław Dąbrowski, Fresh Logistics Polska, Gliwice
2. Wiktor Kuczyński, Raben Logistics Polska, Tarnów
3. Dawid Kujawa, Raben Logistics Polska, Swadzim

Gratulacje!

 

 

(źr. Raben Group)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.