Dodaj ogłoszenie o pracy


Raben i Henkel świętują 30-lecie partnerstwa

Henkel Polska oraz Grupa Raben obchodzą w 2025 roku trzydziestolecie współpracy. Jakie wartości i wspólne cele połączyły te dwie organizacje na tak długo, tworząc solidne fundamenty owocnego partnerstwa?

Produkty Henkel od dekad trafiają do milionów domów na całym świecie. Od kosmetyków i środków czystości po kleje przemysłowe i materiały budowlane – szeroka gama produktów firmy wymaga niezawodnego, efektywnego i wysokospecjalistycznego zaplecza logistycznego. W Polsce, od połowy lat 90-tych, w obsługę procesów logistycznych tych produktów zaangażowana jest Grupa Raben, oferując na początku obsługę celną i stopniowo rozszerzając kompleksowe usługi logistyczne o magazynowanie, transport krajowy i międzynarodowy oraz szereg usług dodanych, takich jak np. copacking.

Partnerstwo, ewoluowało wraz z dynamicznym rozwojem obu firm. Jednym z ważniejszych kroków milowych obsługi logistycznej w Polsce było otwarcie w 2019 roku nowoczesnego magazynu wysokiego składu w Robakowie pod Poznaniem. Obiekt ten, dostosowany do specyfiki produktów Henkel pozwolił na optymalizacje operacji w zgodzie z wysokimi wymogami bezpieczeństwa i środowiska, a także zapewnił dodatkowe możliwości skalowania operacji.
Bardzo dobra współpraca i rozwiązania wypracowane przez obu partnerów na rynku polskim zaowocowały w 2021 roku rozszerzeniem współpracy na Węgrzech, gdzie firma Raben otworzyła i prowadzi obecnie operacje już w dwóch specjalistycznych magazynach dla biznesu klejowego firmy Henkel.

Nowe otwarcie na przyszłość
Styczniowe spotkanie jubileuszowe w 2025 roku było nie tylko podsumowaniem trzech dekad współpracy, ale także okazją do omówienia dalszych perspektyw partnerstwa.
- Partnerstwo z Grupą Raben to dla nas coś więcej niż relacja biznesowa. To fundament, na którym opiera się nasza efektywność logistyczna i zdolność do dostarczania naszych produktów klientom na czas. Zaangażowanie pracujących tu ludzi i dążenie do doskonałości pozwoliły nam sprostać wielu wyzwaniom logistycznym. Jubileusz 30-lecia to dla nas dowód na to, jak wiele można osiągnąć dzięki współpracy opartej na wspólnych wartościach.– podkreśla Iwona Przybył, Dyrektor SCH w Henkel Polska.

Z kolei Lucyna Zaborowska-Princ, Dyrektor Regionu Raben Logistics Polska, zwraca uwagę na długoterminowy charakter współpracy - Trzydzieści lat temu rozpoczęliśmy wspólną podróż z Henkel Polska, stając się częścią ich łańcucha dostaw. Przez te wszystkie lata udało nam się stworzyć wyjątkowy model współpracy oparty na wzajemnym zaufaniu, elastyczności i pasji. Trzy dekady partnerstwa z Henkel to dowód na to, że wzajemne zaufanie i zaangażowanie pozwalają osiągać najlepsze wyniki. Dzięki temu wspólnie kreujemy przyszłość logistyki, tworząc najlepsze rozwiązania nie tylko na polskim, ale także na europejskim rynku logistycznym.

Obie firmy podkreślają rolę technologii i zrównoważonych praktyk w budowaniu dalszej współpracy. Zarówno Grupa Raben, jak i Henkel chcą być liderami zielonych zmian w swoich branżach. Wdrażają zaawansowane systemy monitoringu łańcucha dostaw oraz rozwijają strategie redukcji emisji CO2. Wiele z wdrożonych praktyk stało się symbolem tego zaangażowania, a ciągła wymiana wiedzy inspiruje obu partnerów do nowych wdrożeń.
- Cieszymy się, że nasza współpraca z Henkel przekracza standardowe ramy biznesu. To dla nas inspiracja do tworzenia coraz lepszych rozwiązań, które odpowiadają na potrzeby dynamicznie zmieniającego się rynku. Patrzymy z optymizmem w przyszłość i cieszymy się na dalsze wspólne projekty. – dodaje Lucyna Zaborowska-Princ.

Przyszłość pełna możliwości
Wspólnym celem jest dalsza optymalizacja łańcucha dostaw, wdrażanie innowacyjnych rozwiązań, które będą wspierać działalność Henkel w nadchodzących latach. - Wspólnie budujemy przyszłość, w której logistyka staje się bardziej zwinna, zrównoważona i nastawiona na potrzeby klienta – podsumowuje Iwona Przybył. 

Grupa Raben od trzech dekad udowadnia, że jest prawdziwym „partnerem w logistyce”, pomagając spoić wszystkie elementy łańcucha dostaw – równie skutecznie, jak kleje z bogatej oferty Henkel.

 

(źr. Grupa Raben)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.