Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne+Nagel otworzyło największe w swojej historii centrum logistyczne

Kuehne+Nagel oficjalnie otworzyło nowe centrum dystrybucyjne adidas w miejscowości Mantova w północnych Włoszech, które łączy możliwości rozwoju, cyfryzację i zrównoważony rozwój. Dzięki tej największej jak dotąd inwestycji firmy, o wartości 350 milionów euro, Kuehne+Nagel demonstruje swoje zaangażowanie w bardziej wydajne i przyjazne dla środowiska rozwiązania logistyczne. W obiekcie pracę znajdzie ponad 700 osób.

Centrum dystrybucyjne będzie obsługiwać 19 krajów Europy Południowej i Wschodniej. Wykorzystuje najnowocześniejsze technologie cyfrowe, które usprawniają zarządzanie logistyką kontraktową, czyniąc ją szybszą, dokładniejszą i bardziej przyjazną dla środowiska. Początkowo ponad 700 robotów i kolejne systemy automatyzacji będą wspierać każdy etap procesu logistycznego, od śledzenia zapasów po dystrybucję produktów.

Powierzchnia 130 000 mkw. jest wyposażona w 20 km przenośników taśmowych i system wahadłowy obsługujący 25 pasów magazynowych o pojemności 440 000 jednostek. Dzięki tym systemom centrum logistyczne może przetwarzać do 500 000 przesyłek dziennie, obsługując każdy kanał sprzedaży detalicznej – od pojedynczych paczek e-commerce po zamówienia hurtowe dla dużych detalistów.

- Otwarcie centrum logistycznego adidas reprezentuje do tej pory największe i najbardziej innowacyjne wdrożenie w naszej firmie. Stanowi ono model dla następnej generacji centrów dystrybucyjnych omnichannel, łącząc w sobie cyfryzację i zrównoważone rozwiązania. Jako taki jest świadectwem naszej strategii korporacyjnej Roadmap 2026, która koncentruje się na wyjątkowym doświadczeniu klientów i pracowników. Jesteśmy dumni, że możemy przenieść nasze długoterminowe partnerstwo z adidas na wyższy poziom - powiedizał Stefan Paul, dyrektor zarządzający Kuehne+Nagel International AG.

Monitorowanie w czasie rzeczywistym pozwala na znaczną poprawę wydajności i zmniejszenie marginesów błędów, optymalizację zasobów, a także skrócenie czasu dostawy. Dzięki integracji danych i algorytmów predykcyjnych, Kuehne+Nagel może przewidywać maksymalne momenty popytu i dostosowywać przepływy pracy.

Zrównoważony rozwój jest kolejnym filarem centrum dystrybucyjnego adidas, którego celem jest zmniejszenie zużycia energii i emisji CO2. Centrum posiada certyfikat LEED Gold i wykorzystuje wyłącznie energię odnawialną. Jest wyposażone w system oświetlenia LED, czujniki światła dziennego i ruchu oraz system fotowoltaiczny zdolny do wygenerowania 13 555 MWh rocznie. Wpływ na środowisko jest stale monitorowany, a także wdrożono skuteczny program redukcji odpadów, wykorzystując zrównoważone materiały do pakowania i minimalizując ilość tworzyw sztucznych.

Mantova została wybrana jako lokalizacja dla tego ambitnego projektu ze względu na swoje strategiczne położenie z doskonałymi połączeniami drogowymi i kolejowymi. Ułatwia to integrację z dostawcami ostatniej mili oraz zmniejsza koszty operacyjne i emisje CO2. Ponadto wybór lokalizacji spotkał się z silnym poparciem lokalnej społeczności.

(źr. Kuehne + Nagel)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.