Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne+Nagel otworzyło centrum logistyczne w Szczecinie

Kuehne+Nagel otworzyło nowe centrum dystrybucyjne w Szczecinie. Obiekt o powierzchni blisko 21 000 mkw. jest wyposażony w 18 ramp załadunkowych oraz nowoczesne rozwiązania magazynowe, takie jak system regałów wjazdowych (drive-in), roboty paletyzujące, przenośniki teleskopowe oraz zautomatyzowane maszyny pakujące i foliujące.

Kuehne+Nagel kompleksowo zarządza logistyką od momentu przybycia produktów do portów morskich, poprzez rozładunek kontenerów, obsługę formalności celnych, po przyjęcie towarów w magazynie w Szczecinie. Procesy paletyzacji, foliowania, kompletacji zamówień i etykietowania wspierają przygotowanie artykułów klienta do dalszej dystrybucji. Wykorzystując swoją rozbudowaną europejską sieć drogową, Kuehne+Nagel gwarantuje efektywną dostawę zarówno w kanale B2C w ramach usług e-commerce, jak i do regionalnych punktów sprzedaży detalicznej w kanale B2B w Polsce oraz Europie Zachodniej.
Operator oferuje dodatkowo usługi o wartości dodanej (VAS), takie jak zarządzanie zwrotami w kanale B2B, etykietowanie i pakowanie z uwzględnieniem wymagań poszczególnych sieci sprzedażowych oraz łączenie produktów w zestawy promocyjne w ramach usługi co-packingu.

Kuehne+Nagel zarządza centrum dystrybucji w oparciu o własny system zarządzania magazynem (WMS) zintegrowany z systemem ERP klienta.

- Strategicznie zlokalizowane, z dobrym dostępem do dróg ekspresowych, portów morskich oraz wydajnym połączeniem drogowym z portami morskimi, szczecińskie centrum zapewnia efektywną dystrybucję produktów klienta na terenie krajów Europy Zachodniej oraz Polski. Wraz z otwarciem nowej lokalizacji, zapewniamy początkowo kilkadziesiąt nowych miejsc pracy. Dostarczając niezawodne i kompleksowe usługi w zakresie logistyki przychodzącej i wychodzącej, umożliwiamy klientom większą koncentrację na kluczowych aspektach ich działalności, prowadząc jednocześnie do ich dynamicznego rozwoju – powiedział Christophe Le Corre, dyrektor logistyki kontraktowej w Kuehne+Nagel.

(źr. Kuehne + Nagel)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.