Dodaj ogłoszenie o pracy


SUUS uruchamia centrum logistyczne w Łodzi

Rohlig SUUS Logistics otwiera nowoczesne centrum logistyczne w Łodzi, trzykrotnie zwiększając swoją zdolność operacyjną w porównaniu do poprzedniej lokalizacji. Nowa inwestycja łączy funkcje magazynu logistycznego oraz terminala typu cross-dock. Obiekt oferuje rozwiązania dostosowane do potrzeb przedsiębiorstw z różnych branż, w tym kompleksową obsługę celną, szereg usług dodanych, infrastrukturę do składowania towarów ADR, transport międzynarodowy oraz dystrybucję krajową. Pracę znajdzie tam około 40-50 nowych pracowników.

Centrum logistyczne SUUSa o powierzchni ponad 30 000 mkw. znajduje się przy ul. Nowy Józefów 65F w Łodzi, na terenie Panattoni Park Łódź West II. Nowoczesny obiekt obejmuje magazyn logistyczny o powierzchni 21 000 mkw. z możliwością składowania na 26 000 miejscach paletowych, 9 200 mkw. terminala cross-dock, umożliwiającego szybki i sprawny przeładunek towarów, oraz 3 000 mkw. powierzchni biurowej. Kompleks dysponuje 55 dokami, co pozwala na obsługę 100 samochodów liniowych oraz 180 pojazdów dystrybucyjnych w ciągu jednej doby. Obecnie, wraz z magazynami w Piotrkowie Trybunalskim i Konstantynowie Łódzkim, operator dysponuje w regionie powierzchnią operacyjną ponad 50 000 mkw. Magazyn w Łodzi jest piątą inwestycją Rohlig SUUS Logistics w Europie w ciągu ostatnich 12 miesięcy, po otwarciu obiektów w Brnie, Bratysławie, Budapeszcie oraz Gliwicach.

– Region łódzki jest jednym z najatrakcyjniejszych ośrodków logistycznych nie tylko w skali kraju, ale i całej Europy. Ze względu na jego strategiczne położenie oraz dobrze rozwiniętą infrastrukturę transportową, zarówno drogową, jak i intermodalną oraz lotniczą, obecność tam ma dla nas ogromne znaczenie. Potwierdza to również rosnące zainteresowanie klientów tym obszarem. Szansę tę dostrzegło już wiele firm z różnych branż, m.in. AGD, farmaceutycznej czy tekstylnej, lokalizując w tym regionie zakłady produkcyjne czy centra dystrybucyjne. Jestem pewny, że nasze nowe łódzkie centrum logistyczne stanie się strategicznym punktem na mapie europejskich, a także globalnych łańcuchów dostaw – mówi Adam Galek, członek zarządu Rohlig SUUS Logistics.
Nowy magazyn zlokalizowany jest przy drodze ekspresowej S14, która łączy się z trasą S8 oraz autostradą A2. To strategiczne położenie umożliwia sprawny przewóz towarów zarówno na terenie Polski, jak i za granicę, w tym do Europy Zachodniej i Środkowej. Dodatkowo dzięki nowoczesnej infrastrukturze intermodalnej w regionie – liniom kolejowym czy nowoczesnemu terminalowi przeładunkowemu – oraz rozwijającemu się w przewozach cargo łódzkiemu lotnisku kompleks logistyczny SUUSa może służyć także jako hub w międzynarodowych łańcuchach dostaw.

W łódzkim oddziale SUUS zapewnia również kompleksowe wsparcie w obszarze logistyki magazynowej. W tej lokalizacji funkcjonuje agencja celna wraz ze składem celnym, magazyn czasowego składowania oraz oddzielna strefa dla usług dodanych, takich jak banderolowanie, etykietowanie czy co-packing. Klienci mogą także skorzystać z możliwości składowania towarów ADR. Obiekt posiada certyfikat IFS do składowania żywności, co czyni go atrakcyjnym dla branży spożywczej. Ponadto nowa inwestycja umożliwia rozwój serwisu dostaw paletowych m.in. sprzętu RTV i AGD oraz mebli na tzw. ostatniej mili. SUUS oferuje w tym zakresie również usługi dodatkowe, takie jak wniesienie i montaż.

– Nasze centrum logistyczne oferuje rozwiązania dostosowane do potrzeb każdego rodzaju biznesu, zarówno dla firm działających na rynku lokalnym, jak i w skali międzynarodowej. Terminal cross-dock umożliwia sprawny przeładunek towarów i dystrybucję. W obszarze logistyki kontraktowej klienci mogą skorzystać m.in. z szerokiego wachlarza usług dodanych. Ważne jest również kompleksowe wsparcie w zakresie celnym, umożliwiające efektywny eksport i import towarów spoza UE. Dysponujemy np. miejscem uznanym, gdzie firma może dokonać zgłoszenia celnego w procedurze uproszczonej, bez konieczności przewożenia ładunku na teren urzędu – mówi Marek Wawrzyńczak, dyrektor oddziału Rohlig SUUS Logistics w Łodzi. – Większa zdolność operacyjna nowej lokalizacji będzie wymagać dodatkowych zasobów ludzkich, a nasza oferta, obejmująca nowoczesne, przyjazne pracownikom biuro, zwiększy naszą konkurencyjność na lokalnym rynku pracy – dodaje.

Inwestycja jest obecnie w trakcie procesu certyfikacji BREEAM na poziomie Excelllent, co potwierdza, że jej projekt został opracowany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, a sam budynek jest przyjazny zarówno dla pracowników, jak i dla środowiska naturalnego. Na dachu obiektu zainstalowano panele fotowoltaiczne oraz świetliki zapewniające dostęp do naturalnego światła – zarówno w części magazynowej, jak i terminalowej. Na terenie kompleksu umieszczono cztery ładowarki dla samochodów elektrycznych oraz jedną przeznaczoną dla pojazdów ciężarowych. Dodatkowo lokalizacja została wyposażona w inteligentny system zarządzania mediami, a tereny zewnętrzne zagospodarowano zielenią oraz obsiano łąkami kwietnymi. Część biurowa, zaprojektowana w stylu Office of the Future, oferuje pracownikom nowoczesną i komfortową przestrzeń do pracy. W oddziale znajdzie się także chillout room z konsolami do gier czy strefa relaksu na terenach zewnętrznych. Zadbano również o komfort kierowców, tworząc specjalną strefę wyposażoną w kuchnię, prysznice i pralkomat.
Operacje w nowym obiekcie SUUSa ruszą w pierwszym tygodniu października. W nowej lokalizacji znajdzie zatrudnienie dodatkowo około 40-50 nowych pracowników, a w zależności od potencjału realizowanych projektów planowane jest dalsze powiększanie zespołów.

(źr. Suus)

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.