Dodaj ogłoszenie o pracy


DHL GF może stosować procedury uproszczone na warszawskim lotnisku

DHL Global Forwarding jako pierwszy operator logistyczny w Polsce, uzyskał pozwolenie na stosowanie procedury uproszczonej w imporcie towarów na terminalu Cargo w Warszawie. Rozwiązanie to pozwoli na znaczne skrócenie czasu obsługi celnej oraz zmniejszenie kosztów odprawy przesyłek.

 

Pozwolenie na stosowanie procedury uproszczonej w imporcie zostało przyznane firmie na mocy decyzji wydanej przez Dyrektora Izby Celnej w Warszawie.  - Oznacza to, że nasi klienci importujący przesyłki drogą lotniczą otrzymają już po 25 minutach, zgodę na ich zwolnienie przez urząd celny - wyjaśnia Monika Olesińska, kierownik Agencji Celnej, DHL Global Forwarding. - Jedynym warunkiem stosowania odpraw uproszczonych przez DGF jest otrzymanie od klienta upoważnienia pośredniego - dodaje.

Procedura uproszczona to nie tylko ograniczenie formalności celnych dla klienta, bez konieczności przedstawienia towaru bezpośrednio w urzędzie celnym, ale również sprawna i elastyczna komunikacja. Kontakt z urzędem celnym odbywa się poprzez systemy informatyczne służby celnej, natomiast decyzję o zwolnieniu bądź kontroli towaru podejmuje bezpośrednio urząd celny.

Procedura uproszczona daje również możliwość stosowania odpraw celnych z odroczonym VAT-em, co pozwala na rozliczenie podatku VAT z tytułu importu towarów w deklaracjach podatkowych bez konieczności fizycznego wpłacania podatku na rachunek organów celnych w momencie odprawy celnej.
(źr. DHL Global Forwarding)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.