Dodaj ogłoszenie o pracy


Mustela wybiera Kuehne+Nagel na partnera w logistyce kontraktowej

Kuehne+Nagel podpisało wieloletnią umowę z Laboratoires Expanscience, francuskim laboratorium farmaceutycznym i dermokosmetycznym, właścicielem marki Mustela. Od 1950 roku Mustela dostarcza produkty do pielęgnacji skóry pochodzenia naturalnego zarówno dla noworodków, jak i dorosłych.

Kuehne+Nagel będzie odpowiedzialne za magazynowanie, kompletację i dystrybucję szerokiej gamy produktów kosmetycznych, charakteryzujących się niewielkimi rozmiarami opakowań. W Siziano (PV) w północnych Włoszech, operator prowadzi centrum dystrybucyjne, które jest zoptymalizowane pod kątem wymagań branży kosmetycznej i opieki zdrowotnej, zapewniając kompletację pojedynczych produktów, kontrolę jakości towarów przychodzących i wychodzących, etykietowanie, pakowanie i przepakowywanie. Będzie też nadzorować dystrybucję krajową do punktów sprzedaży detalicznej Mustela, drogerii, aptek i sklepów z artykułami dla dzieci. Wykorzystując własny system zarządzania magazynem, Kuehne+Nagel dąży do optymalizacji wydajności i skutecznego sprostania wyzwaniom logistycznym Musteli, w tym sezonowym wahaniom, trendom rynkowym i terminom ważności produktów.

(źr. Kuehne + Nagel)

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.