Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne+Nagel uruchomił nowe centrum drogowo-morskie w Gdańsku

Kuehne+Nagel uruchomił nowe centrum przeładunkowe w pobliżu terminalu kontenerowego DCT w Gdańsku, jednego z najszybciej rozwijających się terminali w Polsce. Nowe centrum dedykowane operacjom morskim i drogowym zaspokaja rosnące zapotrzebowanie na rozwiązania transportowe w regionie, wspierając klientów Kuehne+Nagel multi-modalnymi serwisami do krajów bałtyckich.



Obiekt ma powierzchnię ponad 3 300 mkw. oraz dodatkowe 200 mkw. powierzchni biurowej. Cross-dock obsługuje towary przypływające do Polski za pośrednictwem największych statków oceanicznych z całego świata, w tym z głównych portów Dalekiego Wschodu w regularnym, cotygodniowym serwisie Kuehne+Nagel. Obiekt jest zintegrowany z europejską siecią drobnicową Kuehne+Nagel, aby zapewnić codzienną dystrybucję towarów do lokalnych i europejskich hubów. Lokalizacja magazynu między Gdańskiem a Gdynią w bezpośredniej bliskości trójmiejskiej obwodnicy zapewnia sprawną obsługę towarów na trasie port-magazyn. Ponadto bliskość lotniska w Gdańsku może znacznie ułatwić dostawy towarów na płytę lotniska, usprawniając dalsze etapy łańcucha dostaw.

Zespół pracujący w magazynie jest odpowiedzialny zarówno za obsługę towarów, które kończą swoją podróż w Polsce, oferując możliwość krótkoterminowego składowania, jak i tych, które są wyłącznie przeładowywane z kontenerów morskich i przygotowywane do dalszego transportu. Usługi dodatkowe takie jak m.in. paletowanie, etykietowanie i sortowanie są oferowane dla ładunków, będących pod dozorem celnym, a także przesyłek krajowych i unijnych.

- Uruchomienie obiektu logistyki morskiej i drogowej stanowi strategiczny krok w kierunku zwiększenia wydajności i odporności łańcuchów dostaw naszych klientów – zarówno eksporterów, jak i importerów. Nowe centrum w Gdańsku, położone w pobliżu jednego z najważniejszych terminali kontenerowych w Polsce, pozwoli wzmocnić potencjał logistyczny w regionie, wspierając wymianę handlową Polski z innymi krajami świata oraz ekspansję naszych klientów na nowe rynki zagraniczne. Potwierdza również zaangażowanie Kuehne+Nagel w budowanie stabilnych i sprawnych łańcuchów dostaw, zapewniając usługi wspierające rozwój naszych partnerów – skomentował Jacek Liszewski, dyrektor logistyki morskiej w Kuehne+Nagel.

(źr. Kuehne + Nagel)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.