Dodaj ogłoszenie o pracy


Solidaris odbiera pierwsze elektryczne trucki Volvo FM.

Volvo Trucks Polska dostarczyło pierwsze dwa elektryczne ciągniki siodłowe Volvo FM do Solidaris, swojego wieloletniego partnera. Solidaris, staje się pierwszym polskim rodzinnym przedsiębiorstwem transportowym, które wprowadza do swojej floty jednocześnie dwa elektryczne ciągniki siodłowe Volvo FM. Dwa pierwsze egzemplarze rozpoczęły pracę w regionie Kędzierzyn-Koźle. To kolejne miasto, które na swoim terenie odważnie inwestuje w elektromobilność ciężką.

Flotę Solidaris zasiliły dwa w pełni elektryczne modele samochodu ciężarowego Volvo FM Electric. Wyposażono je w baterie o pojemności 540 kWh, które gwarantują zasięg do 300 km. Volvo FM to jeden z sześciu modeli całkowicie elektrycznych samochodów ciężarowych stworzonych z myślą o wykonywaniu wielu różnych zadań transportowych. Ciągniki, z którymi będą pracować kierowcy Solidaris, podobnie jak pozostałe modele Volvo FH i FMX Electric, dysponują DMC do 44 t.
- Dla Solidaris, wprowadzenie elektrycznych ciągników siodłowych to wyraz naszego zobowiązania do troski o środowisko. Zależy nam nie tylko na solidności naszych usług, ale również na solidarności z przyszłymi pokoleniami, dlatego wybraliśmy innowacyjne rozwiązania, by być liderem zmian w branży - skomentował Piotr Groeger, współwłaściciel Solidaris
Ceremonia przekazania pojazdów odbyła się z udziałem Piotra Groeger, Jana Groeger, Małgorzaty Kulis – Dyrektor Zarządzającej Volvo Trucks Polska, Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle - Sabiny Nowosielskiej oraz Starosty Powiatu KK Pawła Masełko. Wszyscy uczestnicy podkreślili znaczenie współpracy pomiędzy sektorem prywatnym a publicznym w kierunku zrównoważonej przyszłości transportu.
- Moment przekazania dwóch pierwszych elektrycznych ciągników siodłowych do firmy Solidaris Sp z o.o. to bardzo wyjątkowy czas w historii naszej współpracy. Ta dostawa ma kilka wymiarów - z jednej strony konstytuuje ponad 20-letnią współpracę Volvo Trucks Polska i Solidaris Sp z o.o., która de facto zbiegła się bardzo blisko z jubileuszem 20-lecia Solidaris, obchodzonego niedawno przez Klienta. To również wyraz zaufania i solidnej relacji biznesowej, trwającej nieprzerwanie od wielu lat i co roku owocującej ciekawymi inwestycjami. Piotr i Jan Groeger – własciciele Firmy Solidaris doskonale rozumieją, że nowoczesny biznes wymaga inwestycji w najnowsze technologie, a myśląc o przyszłości zawsze należy mieć na uwadzie zrównoważony rozwój z szacunkiem dla przyszłych pokoleń i środowiska naturalnego. Dzisiejszy dzień i zasilenie floty Solidaris w 2 zeroemisyjne pojazdy jest tego namacalnym dowodem. Decyzję o inwestycji poprzedziły testy i wzajemna wymiana informacji dotyczących zadań dla pojazdów oraz przewidywanych tras. To również zaufanie do naszej marki, która ma dziś ugruntowaną pozycję w segmencie ciężkiej elektromobilności oraz może sie poszczycić największą liczbą komercyjnie jeżdzących po polskich drogach pojazdów elektrycznych. Jestem przekonana, że ta dostawa to tylko pierwszy krok w ambitnych celach Braci Groeger, którzy są dla nas od lat inspirującym partnerem, niekwestionowanym Ambasadorem marki Volvo Trucks, współtworzącym przyszłość nowoczesnego transportu w Polsce. Wraz z pojazdami elektrycznymi, wydajemy też jeden pojazd konwencjonalny, z 500-konnym silnikiem TC, w szczególnych, jubileuszowych barwach Solidaris – powiedziała Małgorzata Kulis, dyrektor zarządzająca Volvo Trucks Polska.

Spółka Solidaris powstała we wrześniu 2003 roku, jako rodzinna firma założona przez rodzeństwo Groeger. Solidaris na co dzień stosuje polityke w zakresie jakości i bezpieczeństwa potwierdzoną certyfikatami: ISO 9001:2015 oraz SQAS (Safety & Quality Assessment System). Firma otrzymała także liczne wyróżnienia od niezależnych instytucji za zarządzanie i politykę jakości.
Kilka faktów o Volvo FM Electric:
• Konfiguracja osi: Ciągniki siodłowe 4×2
• Kabina Globetrotter
• Dopuszczalna masa całkowita zestawu: do 44 ton
• Pojemność akumulatora: 540 kWh–6 akumulatorów
• Zasięg: Do 300 km
• Czas ładowania (pełne naładowanie):
• 9,5 h AC (43 kW)
• 2,5 h DC (250 kW)
• Układ napędowy: 3 silniki elektryczne, skrzynia biegów I-Shift, 490 kW mocy ciągłej

 (źr. Volvo Trucks)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.