Dodaj ogłoszenie o pracy


Dachser otrzymuje zgodę na przejęcie kolejnej spółki

Komisja Europejska zatwierdziła przejęcie przez Dachser 80 procent udziałów FERCAM, firmy zajmującej się transportem drobnicowym i logistyką kontraktową we Włoszech. To ważny etap na drodze do realizacji wspólnego przedsięwzięcia.

KE zatwierdziła proponowane utworzenie spółki joint venture, co oznacza, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby utworzyć spółkę „DACHSER & FERCAM Italia S.r.l.”.

- Mamy teraz pewność, że dzięki oczekiwanej i uzyskanej na czas zgodzie europejskich organów ochrony konkurencji FERCAM może teraz wyodrębnić swoją działalność w zakresie logistyki drobnicowej i kontraktowej i przenieść ją do nowego joint venture – wyjaśnia Alexander Tonn, COO Road Logistics w DACHSER. - DACHSER & FERCAM Italia rozpocznie działalność zgodnie z planem w styczniu 2024 roku. Ponadto możemy teraz bardziej szczegółowo omówić i zdefiniować przyszłe procesy i struktury korporacyjne.

DACHSER & FERCAM Italia będzie początkowo zatrudniać 920 osób w 46 lokalizacjach we Włoszech. Po uruchomieniu i fazie testowej na wiosnę, zgodnie z ustaleniami, DACHSER przejmie 80 procent udziałów.

Dla przypomnienia, to nie jedyna spółka w Europie, którą w ostatnim czasie przejmuje Dachser. Operator przejął niedawno Frigoscandia AB, szwedzkiego dostawcę kompleksowych usług w zakresie logistyki żywności mrożonej i w kontrolowanej temperaturze w regionie skandynawskim. Akwizycja podlega zatwierdzeniu przez europejskie organy ochrony konkurencji. Transakcja ma zostać sfinalizowana w pierwszym kwartale 2024 roku.
Frigoscandia zatrudnia 1300 pracowników, z czego większość w Szwecji, ale także w Danii, Norwegii, Finlandii i Holandii, natomiast przychód za 2023 roku szacowany jest na 300 milionów euro. Firma założona w 1948 roku jest obecnie wiodącym dostawcą kompleksowych usług w zakresie logistyki żywności mrożonej i w kontrolowanej temperaturze w regionie skandynawskim.
Dachser działa na rynkach skandynawskich z własną organizacją regionalną – reprezentowaną przez linię biznesową European Logistics (towary przemysłowe i konsumpcyjne) oraz od 2005 roku obszar biznesowy Air & Sea Logistics. Firma posiada łącznie 13 oddziałów w Danii, Szwecji, Finlandii i Norwegii. Uwzględniając Frigoscandie, Dachser zatrudnia obecnie około 2000 osób w regionie.

(źr. Dachser)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.