Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne+Nagel otwiera nowy magazyn w Szczecinie dla automotive

Kuehne+Nagel otworzyło nowy magazyn logistyki kontraktowej w Szczecinie. Z dedykowanego centrum dystrybucyjnego są obsługiwane części zamienne dla branży motoryzacyjnej.

Zespół Kuehne+Nagel zarządza pełnym łańcuchem dostaw – od organizacji transportów morskich i rozładunku kontenerów w lokalizacji poprzez odprawę celną, aż po przechowywanie i zarządzanie zapasami części zamiennych. Wśród zadań jest przygotowywanie i pakowanie zamówień oraz ich sprawne wydawanie do wszystkich magazynów, warsztatów i lokalizacji w europejskiej sieci klienta. Firma jest odpowiedzialna również za integrację przewoźników w celu dostaw towarów do finalnych odbiorców z segmentu B2B. Kuehne+Nagel oferuje szereg usług dodanych, które dodatkowo ułatwią działalność klienta. Są to m.in. etykietowanie oraz wstępna kontrola jakości produktów.

Wybór lokalizacji magazynu w Szczecinie był rezultatem optymalizacji łańcucha dostaw. Bliskość głównych dróg krajowych oraz portu zapewnia możliwie najbardziej efektywną obsługę przesyłek klienta.

- Stworzenie całościowego łańcucha dostaw dla klienta pozwoli zwiększyć wydajność procesów logistycznych i skrócić czas dostawy zarządzanych towarów do minimum. Zarządzanie złożonymi łańcuchami dostaw części zamiennych jest jedną z mocnych stron Kuehne+Nagel. Jesteśmy przekonani, że nowe operacje logistyczne w Szczecinie przyniosą korzyści zarówno naszemu partnerowi, jak i jego klientom – skomentował Christophe Le Corre, Dyrektor Logistyki Kontraktowej w polskim oddziale Kuehne+Nagel.

(źr. Kuehne + Nagel)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.