Dodaj ogłoszenie o pracy


GXO realizuje pilotażowy projekt z udziałem robota humanoidalnego

GXO realizuje pilotażowy projekt z udziałem robota humanoidalnego “Digit” firmy Agility Robotics. Testy prowadzone są w centrum logistycznych SPANX, globalnej marki odzieży damskiej, zlokalizowanym we Flowery Branch w stanie Georgia, gdzie GXO zarządza operacjami magazynowymi obsługując zamówienia dla klientów bezpośrednich i sklepów.

“Digit” przy wzroście 1,80 m i wadze 63,5kg może podnieść nawet do 23 kg. Został zaprojektowany do pracy z ludźmi i może w łatwy sposób zostać dostosowany do obsługi różnych zadań magazynowych dzięki aktualizacjom oprogramowania.

Jonathan Hurst, współzałożyciel i dyrektor ds. robotów w Agility Robotics, powiedział: "Roboty wielofunkcyjne, które mogą współpracować z ludźmi, będą integralną częścią naszej przyszłości i cieszymy się, że możemy wspólnie z GXO pracować and rozwojem technologii do wykorzystania w branży łańcucha dostaw. Co ważne, nie ma potrzeby przeprojektowywania magazynu ani instalowania dodatkowej infrastruktury poza tą, która została już zaprojektowana z myślą o pracy ludzi".

Agility Robotics i GXO uczą “Digit” wykonywania powtarzalnych zadań, takich jak przenoszenie pojemników z autonomicznych robotów mobilnych (AMR) i umieszczanie ich na przenośnikach. Jego praca podnosi bezpieczeństwo pracy i odciążą pracowników, którzy mogą rozwijać się na stanowiskach logistycznych o większej wartości dodanej. GXO przeprowadziło ostatnio badanie, które potwierdza większe zaangażowania i satysfakcję pracowników zatrudnionych w magazynach wykorzystujących nowe technologie. Jeśli początkowa faza projektu okaże się sukcesem, będzie to początek szerszego wykorzystania “Digit” w 2024 roku.

(źr. GXO Logistics)

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.