Dodaj ogłoszenie o pracy


GXO rozszerza współpracę z Avon

GXO przedłużyło umowę z firmą Avon. GXO wspiera logistycznie działalność Avon od 15 lat.

GXO zarządza centrum logistycznym w Garwolinie, które obsługuje największą fabrykę Avon w Europie i prowadzi dystrybucję produktów firmy do ponad 50 krajów w Europie, Afryce i Azji. Usługi operatora obejmują magazynowanie, usługi wartości dodanej i wsparcie produkcji. W magazynie znajduje się 2000 m2 powierzchni na realizację usług wartości dodanej obejmujących przygotowanie spersonalizowanych świątecznych wersji produktów w specjalnych zestawach prezentowych, które zapewniają konsumentom końcowym wyjątkowe wrażenia i doświadczenia.

Centrum logistyczne GXO w Garwolinie obsługuje też zamówienia e-commerce w obszarze usług omnichannel. Realizowane są tam usług co-packingu, w tym specjalistyczne etykietowanie i kody QR. Co roku, w ramach co-packingu, przygotowuje się tysiące różnych zestawów promocyjnych pakowanych w torby, tacki i pudełka na prezenty z okazji różnych świąt. GXO wspiera także Avon w spełnianiu wymogów prawnych i etykietowania produktów pod kątem zmian regulacyjnych obowiązujących na różnych rynkach.

Obie firmy realizują ambitne cele środowiskowe. Centrum logistycznym w Garwolinie posiada certyfikat ISO 9001 od 2010 roku i ISO 14001 od 2014 roku. Zmniejsza ilość wytwarzanych odpadów poprzez ponowne wykorzystanie materiałów np. tektury, recykling ok. 97% makulatury opakowaniowej i 90% folii z tworzyw sztucznych oraz wykorzystanie dokumentacji elektronicznej w celu zmniejszenia ilości wydruków. W magazynie zmniejszono zużycie energii poprzez zastosowanie oświetlenia LED oraz optymalizację tras wózków widłowych redukując liczbę niezbędnych ładowań akumulatorów.

GXO angażuje się również we wspieranie lokalnych społeczności, których część stanowią jego pracownicy. W tym roku firma była jednym z partnerów wydarzenia “Avon Kontra Przemoc - biegnij w Garwolinie".

Na całym świecie GXO obsługuje ponad 1 miliard produktów kosmetycznych rocznie i posiada ponad 40 lokalizacji dedykowanych obsłudze logistycznej luksusowych marek czołowych firm z branży urody i zdrowia.

(źr. GXO Logistics)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.