Dodaj ogłoszenie o pracy


Volvo przedstawia bezemisyjne pojazdy ciężarowe do transportu miejskiego

Dzięki zasięgowi do 450 km na napędzie elektrycznym, o 50 procent krótszemu czasowi ładowania i nowym funkcjom bezpieczeństwa aktywnego, nowe elektryczne ciężarówki Volvo FL i FE są przeznaczone do użytku w środowisku miejskim, umożliwiając bezpieczny transport i logistykę o zerowej emisji. W miarę jak miasta wprowadzają czyste strefy miejskie, a firmy zwiększają swoje ambicje w zakresie zrównoważonego rozwoju, ciężarówki o zerowej emisji, które mogą zaspokoić wszystkie potrzeby transportu miejskiego i logistyki, są bardziej istotne niż kiedykolwiek wcześniej. Aby sprostać tym wymaganiom, Volvo Trucks przedstawia nowe, elektryczne samochody ciężarowe średniej ładowności – Volvo FL i FE.

Volvo FL i FE idealnie nadają się do większości zastosowań w ruchliwych miastach, takich jak dystrybucja, wywóz śmieci i budownictwo miejskie. Wersje elektryczne są dostępne na rynku od 2019 r. i są sprzedawane na wielu rynkach w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce, Azji i Australii. Moc ładowania prądem naprzemiennym elektrycznych pojazdów ciężarowych średniej ładowności z napędem akumulatorowym została prawie dwukrotnie zwiększona do 43 kW, skracając czas potrzebny do ładowania akumulatora o około 50 procent. W ofercie znajdują się także niedawno zmodernizowane zestawy akumulatorów, zapewniające do 450 km całkowitego zasięgu na jednym ładowaniu.

- Volvo Trucks ma wiodącą na rynku ofertę elektrycznych samochodów ciężarowych – stale je udoskonalamy, aby umożliwić większej liczbie przedsiębiorstw przejście na pojazdy o zerowej emisji w codziennej pracy – mówi Jessica Sandström, dyrektor ds. zarządzania produktami w Volvo Trucks. - Ulepszone modele Volvo FL i FE, to idealne narzędzia pracy dla firm, dla których zrównoważony rozwój jest priorytetem, oferujące swoim klientom szeroką gamę zastosowań. Bezpieczeństwo ma kluczowe znaczenie w samochodach ciężarowych Volvo FL i FE, które zazwyczaj dzielą ograniczoną przestrzeń z samochodami, rowerzystami i pieszymi w ruchliwym mieście. Szereg nowych funkcji zwiększy bezpieczeństwo zarówno kierowcy, jak i innych użytkowników dróg, a te ulepszenia bezpieczeństwa oznaczają, że modele Volvo FL i FE przekraczają wymagania ogólnych przepisów bezpieczeństwa, które wejdą w życie w 2024 r.

Nowe modele FL i FE charakteryzują się także nowym, atrakcyjnym designem z ulepszonym przodem, charakterystycznymi reflektorami LED i wzmocnionym, żelaznym znakiem oraz napisem Volvo z przodu. Co więcej, wszystkie warianty układów napędowych Volvo FL i FE, w tym elektryczne, gazowe i wysokoprężne, zostały wyposażone w szereg nowych funkcji, dzięki czemu są jeszcze lepiej dopasowane dla nowoczesnych firm miejskich.
Nowe modele Volvo FL i FE można zamawiać już teraz, a dostawy do klientów rozpoczną się w pierwszej połowie 2024 roku

(źr. Volvo Trucks Polska)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.