Dodaj ogłoszenie o pracy


Kod Innowacji 2023 – zagłosuj na najlepszych w zrównoważonym rozwoju!

Kto zdobędzie laury konkursu GS1 Polska na najlepsze wdrożenia z zakresu zrównoważonego rozwoju? W tym roku do rywalizacji stanęło 8 innowacji bazujących na standardach GS1. Głosowanie internautów trwa! Podczas konferencji Kod Innowacji 2023 wyróżnienia otrzymają przedsiębiorstwa, które w okresie od 1 stycznia 2020 roku do 31 sierpnia 2023 roku wdrożyły rozwiązanie wspierające cele zrównoważonego rozwoju – z wykorzystaniem dowolnych standardów GS1.
W tegorocznym konkursie Kod Innowacji do rywalizacji zgłosiły się między innymi Empik, FM Logistic i Żabka Group.

– Dzięki standardom GS1 Uczestnicy Systemu mogą zaoszczędzić zasoby realizując cele zrównoważonego rozwoju. Zależy nam na inspirowaniu przedsiębiorstw do działania: chcemy wskazywać kierunki zmian i narzędzia oraz konkretne przykłady rozwiązań. Jesteśmy przekonani, że ułatwimy firmom podążanie drogą zrównoważonego rozwoju – komentuje Marta Szymborska, menedżerka ds. komunikacji, PR & ESG.

Wśród zgłoszonych projektów dominują przedstawiciele branży detalicznej. Jednym z nich jest sieć Empik, która wdrożyła platformę EmpikPlace. System ten automatycznie sprawdza prawidłowość numeru GTIN i informuje sprzedawców o ewentualnych błędach. Wskazuje im też miejsce, gdzie mogą zweryfikować poprawność kodów. Swój projekt zgłosiła także Żabka - sieć sklepów wdrożyła kody GS1 DataMatrix, które świetnie sprawdzają się w zarządzaniu produktami z krótkim terminem przydatności do spożycia.

Do konkursu zgłosiła się także branża logistyczna, m.in. Fresh Logistics i FM Logistic, które wdrożyły model paperless GS1. W konkursie startuje także Maas Loop, jeden z partnerów programu pilotażowego w ramach przygotowań do wprowadzenia systemu kaucyjnego w Polsce. Firma wdrożyła kaucjomaty bazujące na numerze GTIN.

Więcej o edycji 2023
Prestiżowa nagroda konkursu Kod Innowacji przyznawana jest przez niezależne jury od 2018 roku. Grono laureatów co roku powiększa się o polskie firmy lub instytucje, które wdrożyły globalne standardy GS1. W konkursie przyznaje się również nagrodę publiczności. Wszystko po to, by promować najlepsze rozwiązania i ich efekty, wspierając rozwój biznesu. Członkowie tegorocznego Jury konkursowego Kod Innowacji GS1 Polska to eksperci w swoich branżach
i ambasadorzy zrównoważonego rozwoju.

Swój głos na najlepsze wdrożenie mogą oddać, do 13 listopada, internauci. Link do głosowania: https://kodinnowacji.pl/glosowanie2023/ 

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: ICAN, „Forbes”, „Dziennik Gazeta Prawna”, „Logistics Manager”, „TSL Biznes”, „Logistyka a Jakość”, „Top Logistyk”, Pracujwlogistyce.pl, Kaizen, Logistyczny.com.

 (źr. GS1 Polska)

 

 

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.