Dodaj ogłoszenie o pracy


Emirates SkyCargo uruchamia połączenie host-to-host z systemem spedytora

Emirates SkyCargo jest teraz dostępne w wewnętrznym systemie rezerwacji Kuehne+Nagel. To kamień milowy dla Emirates SkyCargo, które po raz pierwszy udostępniły swoje usługi za pośrednictwem platformy spedycyjnej.

Bezpośrednie połączenie host-to-host z systemem Emirates SkyCargo usprawnia proces rezerwacji dla agentów Kuehne+Nagel, zapewniając dostęp do rozkładów lotów, taryf i dostępnej pojemności w czasie rzeczywistym. Usługa została po raz pierwszy uruchomiona w Szwajcarii i Austrii, a do końca roku zostanie udostępniona użytkownikom w wybranych krajach Europy, obu Ameryk, Afryki, Azji i Oceanii.

– To partnerstwo jest świadectwem naszej wieloletniej strategii cyfryzacji, która ma na celu poprawę obsługi klienta, usprawnienie operacji i zwiększenie wydajności. Tworząc bezpośrednie ścieżki dla klientów takich jak Kuehne+Nagel, aby połączyć się z Emirates SkyCargo, możemy zoptymalizować proces rezerwacji i wzmocnić nasze relacje w całym ekosystemie logistycznym – powiedział Nabil Sultan, starszy wiceprezes oddziału Emirates SkyCargo.
Początkowo usługa będzie dostępna dla ładunków drobnicowych, z możliwością dodania innych produktów z oferty Emirates SkyCargo w niedalekiej przyszłości.

(źr. Emirates)

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.