Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne+Nagel uruchamia nowe czartery lotnicze dla półprzewodników

Kuehne+Nagel wprowadziło trzy nowe połączenia czarterowe pomiędzy Ameryką, Europą i Azją. Od 23 października, należący do Kuehne+Nagel frachtowiec B747-8 "Inspire", będzie obsługiwał dwa dodatkowe połączenia tygodniowo z Atlanty i Chicago do Amsterdamu, a stamtąd do Tajpej.

Połączenia te będą służyć kluczowym branżom - opieka zdrowotna, produkty łatwo psujące się i półprzewodniki. Tajwan, jako jeden z wiodących na świecie producentów mikroprocesorów, odpowiada za ok. 20% światowego przemysłu półprzewodników. Dzięki połączeniu Tajwanu z rejonem Beneluksu, Kuehne+Nagel może zaoferować w pełni kontrolowaną przepustowość dla swoich klientów z branży półprzewodników, przestrzegając jednocześnie najbardziej rygorystycznych standardów jakości. Na początku tego roku Kuehne+Nagel ogłosiło wdrożenie standardu jakości SemiconChain w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie rynku na bezpieczny i niezawodny transport półprzewodników.

Od teraz frachtowiec B747-8 łączy trzy regiony poprzez loty dookoła świata w ramach swojego regularnego rozkładu lotów.
(źr. Kuehne + Nagel)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.