Dodaj ogłoszenie o pracy


DPD Polska z certyfikatem AEO

DPD Polska uzyskała status upoważnionego przedsiębiorcy - AEO (Authorized Economic Operator), umożliwiający korzystanie z uproszczeń i skrócenie procedur celnych. Firma w ramach certyfikacji spełniła szereg rygorystycznych wymagań w takich obszarach jak system zarządzania jakością oraz bezpieczeństwo.

 

Celem statusu AEO jest podwyższenie bezpieczeństwa handlu międzynarodowego oraz usprawnienie procedur. Dokument jest swoistym upoważnieniem udzielonym przez organy celne do uproszczonego i samodzielnego realizowania czynności przewidzianych przez przepisy prawa celnego. DPD Polska spełniła szereg surowych wymagań formalnych dotyczących
m.in. przestrzegania przepisów prawa, systemów zarządzania ewidencjami handlowymi i logistycznymi, a także kontroli wewnętrznej i wypłacalności finansowej. Tym samym firma ugruntowała swoją pozycję jako wiarygodny i zaufany partner służb celnych.

- Uzyskanie certyfikatu AEO jest przepustką do dalszego rozwoju oferowanych przez nas usług na poziomie europejskim  – mówi Krzysztof Porębski, dyrektor ds. jakości i bezpieczeństwa DPD Polska.  Jest także otworzeniem drogi do doskonalenia procesów operacyjnych i dopasowania ich do oczekiwań naszych Klientów. Pozwoli to na efektywną realizację usług z gwarancją korzystania ze wszystkich dostępnych ułatwień w obrocie towarowym  – dodaje. 

 

Pierwsze świadectwa AEO zostały przyznane w Polsce z końcem 2008 roku. Do chwili obecnej wydano w Polsce 385 świadectw przy ponad 5 tysiącach w UE, najwięcej w Niemczech ok. 2 tysięcy.
(źr. DPD)

Zobacz także:
czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.