Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne+Nagel dostarczy 190 generatorów do turbin wiatrowych w Arabii Saudyjskiej

Kuehne+Nagel zawarło umowę z globalnym dostawcą turbin wiatrowych Envision Energy na transport 190 generatorów turbin wiatrowych (WTG) i 67 elementów wieżowych do nowej specjalnej strefy ekonomicznej NEOM w Arabii Saudyjskiej.

Ten duży projekt ma zostać zrealizowany w 2025 rok i obejmuje specjalistyczny transport 1,4 miliona ton WTG. Zespół ponad 100 specjalistów ds. logistyki projektów, czarteru statków oraz inżynierów transportu, kierowców i takielarzy będzie współpracować, aby zapewnić powodzenie projektu. W mieście Tabuk w Arabii Saudyjskiej zostało utworzone dedykowane biuro, aby koordynować pracę zespołów w regionie NEOM i na terenie farmy wiatrowej.

NEOM to specjalna strefa ekonomiczna w północno-zachodniej części Arabii Saudyjskiej. NEOM oznacza "nową przyszłość" i ma stać się modelem zrównoważonego życia miejskiego zasilanego w całości energią odnawialną. Jednym z najbardziej znanych projektów NEOM jest "The Line", neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla liniowe miasto budowane obecnie nad Morzem Czerwonym.

Po zakończeniu prac, farma wiatrowa NEOM będzie generować 1,67 GW energii odnawialnej do zasilania zakładu NEOM Green Hydrogen Company, największego na świecie zakładu produkującego wodór na dużą skalę

(ź. Kuehne + Nagel)

 

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.