Dodaj ogłoszenie o pracy


FedEx Express otworzył magazyn w Kielcach

FedEx Express otworzył nowy magazyn w Kielcach. W budynku zainstalowano automatyczny sorter i 40 bram dla pojazdów kurierów.

Nowy obiekt w Kielcach zajmuje powierzchnię ponad 2 600 metrów kwadratowych i obejmuje zarówno magazyn, jak i powierzchnię biurową. Operacje prowadzone są przez 40 bram dla pojazdów kurierskich i pięć dla pojazdów liniowych. Nowoczesny automatyczny sorter może równocześnie skanować i ważyć do 2 000 paczek w ciągu godziny. Przesyłki frachtowe obsługiwane są w wydzielonej części magazynu, wyposażonej w specjalistyczną wagę i skaner.
Obiekt został strategicznie zlokalizowany przy zjeździe z trasy S7, oferując dogodne połączenie zarówno z resztą kraju, jak i Europą, także połączenie z katowickim lotniskiem, z którego wysyłane są przesyłki międzynarodowe do Azji, czy Ameryki Północnej.

- Dla firmy, która działa na rynku od ponad 50 lat, niezmienne pozostaje nasze zaangażowanie w tworzenie nowych możliwości, usuwanie barier i tworzenie rozwiązań, które pomagają klientom rozwijać się - powiedział Mariusz Mik, Vice President Ground Operations Eastern Europe, FedEx Express. - Inwestowanie w infrastrukturę i udoskonalanie naszej sieci lotniczej i drogowej konsekwentnie odzwierciedla nasze zaangażowanie w dostarczanie naszym klientom najlepszych możliwych usług i zarazem zaspokajanie ich zmieniających się potrzeb.

Dzięki ponadprzeciętnemu wzrostowi gospodarczemu Europa Środkowo-Wschodnia pozostaje regionem o największym potencjale rozwoju. Od 2020 roku FedEx Express rozbudował, zmodernizował lub wybudował 12 obiektów w sześciu krajach regionu. W samej Polsce nowe obiekty FedEx powstały w Gdańsku, Toruniu, Kaliszu i Jeleniej Górze.

(źr. FedEx)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.