Dodaj ogłoszenie o pracy


25-lat doświadczeń Dachser DIY Logistics

25 lat temu Dachser wydzieloł z oferty rozwiązania zaprojektowane dla branży DIY - Dachser DIY Logistics. Specjalistyczna usługa koncentruje się na sprawnej i bezpiecznej obsłudze logistycznej produktów do domu i ogrodu. Dziś ten obszar biznesowy realizuje około 7,85 miliona przesyłek i dostaw do placówek handlowych na świecie.

Termin Do it Yourself (pol. zrób to sam) ma bardzo szerokie znaczenie, a jednym z najczęściej spotykanych jest majsterkowanie. Niektóre osoby traktują to jako hobby, inne jako możliwość wykonania prac we własnym zakresie, a tym samym oszczędność w domowych finansach. To z myślą o nich powstają markety budowlane, czy z materiałami do wykańczania i dekoracji wnętrz oraz sklepy ogrodnicze. Oferują one dziesiątki tysięcy produktów, od śrubek i wkrętów, poprzez armaturę sanitarną czy oświetlenie, po grille lub gotowe do samodzielnego złożenia meble ogrodowe. Drugą grupę klientów placówek handlowych stanowią firmy remontowo-budowlane. Zapewnienie ciągłości dostaw różnorodnego asortymentu produktów wymaga koordynacji wielu zamówień, miejsc odbioru i dostawy, jak też realizacji transportów niestandardowych ładunków. Właśnie dlatego 25 lat temu Dachser wydzielił ze swojej oferty usługi DIY Logistics.

- Ćwierć wieku współpracy z producentami, dystrybutorami i sieciami handlowymi DIY pozwoliło nam w pełni zrozumieć ten rynek i zaprojektować skuteczne i bezpieczne rozwiązania logistyczne. Rynek się zmieniał, a my w raz nim, a często wyprzedzając te zmiany, doskonaliliśmy naszą ofertę w tym obszarze. Wiemy jak to zorganizować, by zagwarantować naszym klientom bezproblemową obsługę procesu logistycznego, co pozwala uniknąć ewentualnych kar nakładanych przez sieci handlowe w przypadku nieterminowych czy niekompletnych zamówień. W tym biznesie rola operatora logistycznego jest szczególnie istotna, dlatego warto wybrać sprawdzonego i zaufanego partnera, który będzie w stanie rzetelnie wypełniać swoje zadania - powiedział Juliusz Pakuński, kierownik rozwoju biznesu Dachser DIY Logistics w Polsce

Operator obsługuje każdy rodzaj dostaw – od całopojazdowych, przez drobnicowe, po dostawy bezpośrednie od producenta do klienta ostatecznego. W przypadku DIY mamy do czynienia nie tylko z szeroką ofertą produktową, ale także różnymi wielkościami czy masą przesyłek. Wszystko musi być dostarczone w odpowiednie miejsce, w odpowiednim czasie i zapakowane w odpowiedni sposób. Wymaga to stworzenia precyzyjnych procedur, ścisłego planowania, konsekwencji w realizacji i jednocześnie elastyczności przy niespodziewanych sytuacjach.

Decyzję o wydzieleniu z oferty usług DIY podjęto już w 1998 roku, rozpoczynając od dostawy 300 000 przesyłek na terenie Niemiec. Obecnie realizowanych jest około 7,85 miliona przesyłek, zaś na liście odbiorców znajdują się sieci handlowe takie jak m.in. OBI, Bauhaus, Brico Depot, Castorama, Globus, Hagebau, Hellweg, Hornbach, Leroy Merlin, Merkury Market czy Bricomarche. W 2022 roku z usług Dachser DIY Logistics w Polsce skorzystało 480 polskich producentów eksportujących swoje produkty na rynki europejskie, z czego 150 firm jest obsługiwanych regularnie. Dzięki tym możliwościom rozwijają się i stają się wiodącymi graczami na rynku.

Jubileusz 25-lecia Dachser DIY Logistics był obchodzony na targach spoga+gafa 2023 w Kolonii w Niemczech. To największe na świecie wydarzenie poświęcone temu sektorowi gospodarki.

(źr. Dachser)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.