Dodaj ogłoszenie o pracy


GXO operatorem logistycznym Red Bull

GXO zaczyna współpracę z producentem napojów energetycznych Red Bull, która będzie obejmować zarządzanie magazynowaniem i dystrybucją w centrum logistycznym w Trezzo sull'Adda we Włoszech. GXO świadczy również usługi logistyczne dla Red Bull we Francji.

GXO zapewni marce Red Bull kompleksowe wsparcie logistyczne, w tym logistykę zwrotów, usługi wartości dodanej oraz lokalną dystrybucję zarówno napojów, jak i artykułów promocyjnych z magazynu o powierzchni 10 000 m2. Jako firma realizująca strategię ESG w rozwiązaniach logistycznych, GXO wdrożyło proces dystrybucji dla klientów detalicznych i hurtowych marki Red Bull, który optymalizuje emisję dwutlenku węgla.
W całej Europie GXO posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu logistyką produktów spożywczych i napojów dla ponad 50 klientów w blisko 125 centrach logistycznych zapewniających ciąg chłodniczy od temperatury otoczenia do -20 stopni Celsjusza.

(źr. GXO)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.