Dodaj ogłoszenie o pracy


Poczta Polska uruchomi jeszcze w tym roku nowy sorter w Lublinie

Adaptacja obiektu logistycznego w Lublinie jest jednym z kluczowych zadań realizowanych w ramach projektu Architektury Sieci Logistycznej. Celem przedsięwzięcia jest przystosowanie obiektu do montażu w pełni zautomatyzowanej maszyny do rozdziału przesyłek paczkowych.

W lubelskim Węźle Ekspedycyjno-Rozdzielczym w październiku 2022 roku zostały zrealizowane prace adaptacyjne, które umożliwiły rozpoczęcie montażu nowego sortera. Maszyna sortująca typu „Cross Belt” będzie wyposażona w 3 podajniki ręczne, 3 automatyczne i 1 teleskopowy, strefę kodowania ręcznego, 48 ześlizgów pionowych oraz 98 ześlizgów kierunkowych. Długość całej pętli sortera wynosi 285 m, a jego wydajność operacyjna pozwoli na posortowanie 7 tys. przesyłek na godzinę (z prędkością 2,5 m/s dla przesyłek standardowych). Pomiędzy liniami sortera zaplanowano strefę rozdziału ręcznego o powierzchni ok. 500 m² dla opracowywania przesyłek niestandardowych, które nie trafiają do rozdziału maszynowego.

Dzięki 146 ześlizgom, w które został wyposażony sorter, węzeł lubelski będzie w stanie obsłużyć przesyłki KEP nie tylko na własny obszar, ale także stanie się wsparciem dla innych jednostek logistycznych Poczty Polskiej.
Instalowane sortery pozwolą na automatyczny odczyt nie tylko zestandaryzowanych etykiet adresowych, ale także przesyłek międzynarodowych, które często mają niestandardowy układ danych adresowych. Urządzenia są „szyte na miarę” i dostosowane do potrzeb użytkowych Poczty Polskiej, jak również wielkości i potencjału poszczególnych sortowni. Innowacyjność rozwiązania pozwoli na uniwersalizm i obsługę różnej wielkości przesyłek. Komponent IT stanowi integralną część tej inwestycji, zarówno systemy automatyzacji procesu odczytywania kodów, jak też integracja z innymi systemami informatycznymi Poczty.

Obecnie w lubelskiej sortowni trwają prace związane z montażem okablowania, wyposażenia szaf sterowniczych i napędów linii sortera. Równolegle realizowane są prace przy liniach wprowadzających przesyłki na linie sortera. W najbliższych tygodniach, oprócz prac związanych z zakończeniem montażu, zostały zaplanowane testy IT, testy bezpieczeństwa, eksploatacja próbna oraz testy operacyjne/wydajnościowe.
Zakończenie działań zostało zaplanowane w III kwartale 2023 roku. Dzięki nim Spółka będzie dysponowała w pełni zmodernizowanym oraz umaszynowionym obiektem logistycznym we wschodniej części Polski. Skala inwestycji pozwoli zapewnić najwyższej jakości obsługę logistyczną, wzrost efektywności, satysfakcji klientów i pozyskanie kolejnych odbiorców.

(źr. Poczta Polska)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.