Dodaj ogłoszenie o pracy


MLP Group zbuduje 33 tys. mkw. powierzchni spekulacyjnej w Pruszkowie

MLP Group rozpoczęło budowę kolejnej hali magazynowej w MLP Pruszków II. To obiekt spekulacyjny o powierzchni 33 tys. mkw. Budynek ma być gotowy do użytkowania już w lutym 2024 r. Zgodnie z planem inwestycja zostanie poddana certyfikacji ekologicznej BREEAM New Construction na poziomie Excellent.
Aktualnie prowadzone są prace ziemne i fundamentowe. Obiekt wraz z pomieszczeniami biurowymi i socjalnymi liczyć będzie docelowo 33 000 mkw. Inwestycja powstaje na zasadach spekulacyjnych, czyli bez zawartych umów najmu. Zakończenie prac planowane jest w lutym 2024 r. Za wybudowanie inwestycji odpowiedzialna jest firma Pekabex. Jest to już 11. kontrakt i 10. obiekt realizowany przez tego generalnego wykonawcę na zlecenie MLP Group w pruszkowskim centrum logistycznym.

- W sytuacji ograniczonej podaży na polskim rynku nowych powierzchni magazynowych, widzimy dużą przestrzeń do naszego dalszego dynamicznego rozwoju. Jesteśmy do tego dobrze przygotowani mając zapewnione finansowanie rozpoczynanych inwestycji. Budowa prowadzona na zasadach spekulacyjnych zapewnia nam wyższą rentowność projektu. Jesteśmy jednocześnie przekonani, że w dużej części, jeśli nie w całości skomercjalizujemy budowany obiekt jeszcze przed oddaniem go do użytkowania. Jesteśmy bardzo zadowoleni z dotychczasowej współpracy z firmą Pekabex. Dlatego po raz kolejny powierzyliśmy jej realizację inwestycji” - podkreśliła Agnieszka Góźdź, członek zarządu, Chief Development Officer, MLP Group S.A.

MLP Group w ramach rozbudowy portfela magazynowego mocno stawia na zrównoważony rozwój. Dach powstającej nowej hali dostosowany będzie do zamontowania paneli fotowoltaicznych. Generalny wykonawca zobowiązał się jednocześnie do uzyskania certyfikatu ekologicznego BREEAM New Construction na poziomie Excellent. Zgodnie ze standardem Grupy wszystkie realizowane nowe inwestycje są obligatoryjnie objęte certyfikacją w zakresie zastosowanych rozwiązań ekologicznych.

MLP Pruszków II to nowoczesne centrum logistyczne położone w okolicach Warszawy, w gminie Brwinów, w odległości 5 km od Pruszkowa. Jest to największy kompleks w regionie, którego docelowa powierzchnia najmu to 420 tys. mkw. Wszystkie nowe budynki posiadają prestiżowy certyfikat BREEAM. Zgodnie ze strategią MLP Group w zakresie ESG na dachach montowane są instalacje fotowoltaiczne. MLP Pruszków II posiada rozwinięte połączenia komunikacyjne zarówno z centrum Warszawy, jak i z głównymi arteriami łączącymi stolicę z innymi miastami. Park położony jest między drogą lokalną nr 760 a odcinkiem autostrady A2, 3 km od węzła komunikacyjnego zlokalizowanego w rejonie Pruszkowa-Żbikowa. W jego pobliżu przebiegają linie kolejowe o charakterze międzynarodowym, które umożliwiają doskonałe warunki logistyczne zarówno dla dystrybucji krajowej, jak i międzynarodowej. Na terenie parku znajduje się przystanek autobusowy oraz działa samoobsługowa stacja wynajmu rowerów Nextbike.

Zgodnie ze strategią „build & hold” MLP Group po zakończeniu budowy parków logistycznych utrzymuje je w swoim portfelu i samodzielnie nimi zarządza.

(źr. MLP Group)

 

 

 

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.