Dodaj ogłoszenie o pracy


ID Logistics rozpoczyna współpracę z KSGB EUROPE

ID Logistics rozpoczyna współpracę z KSGB EUROPE, firmą projektującą i sprzedającą na całym świecie obuwie marek Palladium i K-SWISS. W ramach obsługi logistycznej operator odpowiadać będzie za odbiór, przygotowanie i dystrybucję zamówień z magazynu w Moreuil do klientów w całej Europie. O wyborze ID Logistics zadecydowała jego znajomość branży oraz unikalne know-how w świecie mody ready-to-wear.

KSGB, specjalizując się w produkcji obuwia, prowadzi zrównoważoną a zarazem złożoną działalność logistyczną. Z uwagi na dwa główne okresy wzmożonej aktywności (wiosna i jesień), regularne rotacje zapasów i dużą liczbę referencji, firma potrzebowała wsparcia logistycznego ze strony operatora z doskonałą znajomością branży i sprawdzonymi procesami obsługi w okresach wzmożonej aktywności. Istotne znaczenie miało także to, aby dysponował magazynem, a obsługę mogły zapewnić doświadczone zespoły operacyjne.

ID Logistics będzie wspierać działania logistyczne KSGB przez 6 lat. Będą one prowadzone w magazynie w Moreuil (departament Somme), współdzielonym z innymi markami sportowymi. Za jego obsługę odpowiada zespół ID Logistics, który ma duże doświadczenie we wsparciu operacji dla branży modowej ready-to-wear, i co się z tym wiąże, doskonałą znajomość zasad zarządzania produktami oraz referencjami, takimi jak w przypadku KGSB. W czasie szczytów sprzedażowych szybką obsługę zamówień zapewni blisko 100 pracowników.

Magazyn w Moreuil ma powierzchnię 50 000 mkw., z czego na obsługę produktów KGSB przeznaczonych zostanie 12 000 mkw. W ramach współpracy ID Logistics będzie zarządzać odbiorem i wysyłką ponad 1 miliona par butów rocznie, zarówno do dystrybutorów B2B jak i e-commerce B2C.

ID Logistics wdrożył dla KSGB system Infolog WMS, który jest najbardziej odpowiednim i elastycznym narzędziem dla obsługi tego typu procesów magazynowych. Dodatkowo, aby przyspieszyć rozładunek i przyjęcie wielu paczek, ID Logistics zainstalował automatyczny przenośnik teleskopowy, wykorzystywany do odbioru przesyłek z kontenera. Szczególną uwagę zwrócono też na wdrożenie rozwiązań zwiększających ergonomię stanowisk pracy, tak aby zapewnić pracownikom bezpieczeństwo i komfort, przy jednoczesnym wzroście efektywności.

(źr. ID Logistics)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.