Dodaj ogłoszenie o pracy


Rohlig Suus Logistics przejmuje Joopa Logistics w Czechach

Rohlig Suus Logistics przejął 100 proc. udziałów w Joppa Logistics, czeskiej firmie specjalizującej się w usługach magazynowych i w transporcie drogowym. Dzięki tej inwestycji, Suus niemal podwoi swój udział na czeskim rynku i umocni pozycję w Europie Środkowo-Wschodniej. Jest to pierwsza zagraniczna akwizycja firmy i druga w ciągu zaledwie kilku miesięcy, po przejęciu polskiej firmy Expert. Umowa została podpisana 6 czerwca 2023 r., a cała transakcja ma zostać sfinalizowana w kolejnych tygodniach.

Rohlig SUUS Logistics jest obecny w Czechach od 2018 r., rozwijając usługi w zakresie spedycji lotniczej, morskiej i drogowej. Jesienią 2022 r. firma otworzyła swój pierwszy magazyn w Brnie. Z kolei Joppa Logistics to czeska firma z oddziałami w Pradze, Brnie, Zlinie, Ołomuńcu i Ostrawie. Transakcja wpisuje się w jeden ze strategicznych celów SUUS-a, jakim jest wzmocnienie pozycji operatora w Europie Środkowo-Wschodniej.

– Biorąc pod uwagę zawirowania rynkowe i sytuację geopolityczną, odporność łańcuchów dostaw naszych klientów jest jednym z naszych priorytetów – mówi Tadeusz Chmielewski, prezes Rohlig Suus Logistics. – Doskonale to rozumiemy i jesteśmy w stanie zapewnić zdywersyfikowane usługi oraz globalny zasięg. Naszym celem na najbliższe lata jest rozwój zagraniczny, także poprzez przejęcia małych i średnich firm, które chcą dołączyć do naszej globalnej sieci. Czechy są dla nas szczególnie ważnym rynkiem i cieszę się, że nasza pierwsza międzynarodowa akwizycja ma miejsce właśnie tutaj. Nasza silniejsza obecność w tym kraju pozwoli zaoferować jeszcze szerszy zakres usług czeskim, polskim i międzynarodowym klientom, którzy często traktują cały region jako jeden obszar biznesowy – dodaje.

Suus planuje dalszy rozwój usług logistyki kontraktowej, spedycji intermodalnej, kolejowej, morskiej (drobnicowej i całokontenerowej) oraz drogowej (drobnicowej i całopojazdowej) na innych rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. Poprzez systematyczny rozwój, w tym akwizycje, firma chce stać się operatorem logistycznym pierwszego wyboru w regionie dla firm poszukujących partnera na lokalnym rynku i kompleksowych rozwiązań w zakresie globalnych łańcuchów dostaw. 

(źr. Rohlig Suus Logistics)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.