Dodaj ogłoszenie o pracy


Międzynarodowy Turniej Piłkarski Kuehne+Nagel w Polsce

Kuehne+Nagel w Polsce było organizatorem IX. Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego Kuehne+Nagel, który został przeprowadzony w dniach 2-4 czerwca br. Firma od 2012 r. organizuje wewnątrzfirmowe turnieje piłki nożnej dla drużyn z różnych krajów. Po przerwie spowodowanej pandemią, Turniej był po raz pierwszy organizowany w Polsce i odbył się na Śląsku w Knurowie (nieopodal Zabrza).

Impreza przyciągnęła liczne grono pracowników z 14 krajów; z Austrii, Niemiec, Szwecji, Finlandii, Republiki Czeskiej, Słowacji, Grecji, Litwy, Łotwy, Macedonii Północnej, Rumunii, Serbii, Węgier oraz Polski. Rywalizowało 210 zawodników, którym kibicowało blisko 230 osób. Na podium stanęły drużyny z Serbii (1. miejsce), Rumunii (2. miejsce) oraz Macedonii Północnej (3. miejsce).

- W Kuehne+Nagel głęboko wierzymy w moc sportu i zdrowej rywalizacji. Rozgrywamy Turnieje Międzynarodowe od 2012 r. i przez te lata dostarczały nam one ekscytujących meczów i niezapomnianych chwil. W tym roku z wielką radością powróciliśmy do tych piłkarskich emocji i zespołowego ducha walki. Turniej był prawdziwym świętem sportu. Jesteśmy głęboko przekonani, że sport ma moc łączenia ludzi, przełamywania barier i budowania silnych więzi między naszymi pracownikami, niezależnie od miejsca, w którym pracują – powiedział Wojciech Sienicki, Dyrektor Zarządzający firmy w Polsce.

Po rozgrywkach sportowych odbył się bankiet połączony z uroczystością wręczenia medali i pucharów. Drużyny i ich kibice wykorzystali tę okazję do integracji i zawarcia nowych krajowych i międzynarodowych znajomości, poznając kultury i zwyczaje swoich współpracowników z innych krajów.

Organizacja następnego, jubileuszowego X. Międzynarodowego Turnieju Piłkarskiego planowana jest w Czechach.

(źr. Kuehne + Nagel)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.