Dodaj ogłoszenie o pracy


FM Logistic ma już milion mkw. powierzchni magazynowej w Europie Centralnej

Milion metrów kwadratowych – taką powierzchnią dysponuje obecnie FM Logistic w Europie Centralnej. Wzrost biznesu zapewniły przede wszystkim operacje dla e-commerce świadczone dla nowych i obecnych klientów operatora oraz rozwój sieci drobnicowej.

Osiągnięcie tej zdumiewającej liczby miliona mkw. w Europie Centralnej umożliwiły operatorowi zarówno nowe inwestycje we własne obiekty, jak i współpraca z deweloperami, a także operacje świadczone w ramach logistyki inhouse, czyli w magazynach klientów oraz intensywny rozwój sieci drobnicowej. W ten sposób w ciągu ostatnich w 12 miesięcy powierzchnia magazynowa zarządzana przez FM Logistic zwiększyła się o 250 tys. mkw.

Przełom 2022/23 upłynął w FM Logistic zdecydowanie pod znakiem startupów i otwarć nowych magazynów. To wynik zarówno rozszerzenia usług dla naszych obecnych klientów, jak i pozyskanie nowych biznesów. Duży udział ma tutaj rozwój e-commerce, gdyż liczba zamówień obsługiwanych przez nas w tym kanale zwiększyła się rok do roku o około 40%. Nawiązaliśmy również nową współpracę z dwoma czołowymi firmami z branży farmaceutycznej, umacniając tym samym pozycję lidera na rynku obsługi produktów leczniczych. - mówi Tomasz Oczkowski, Central Europe Commercial Director, FM Logistic - Duży nacisk położyliśmy też na usługę drobnicową. Chcąc zoptymalizować naszą sieć połączeń otworzyliśmy kilka nowych cross-docków, a także zainteresowaliśmy w modernizację floty, kupując 100 nowoczesnych naczep.

Najważniejszą i największą inwestycją w tym zestawieniu jest najnowsza platforma logistyczna FM Logistic w Wiskitkach, prz autostradzie A2 między Warszawą a Łodzią. Pierwsze operacje ruszyły tam na początku 2022, ale obiekt cały jest rozbudowywany. To druga lokalizacja operatora dla sektora farmaceutycznego, tutaj także firma uruchomiła duży projekt automatyzacji procesów magazynowych dla e-commerce przy użyciu robotów od Locus Robotics.

W ostatnich 12 miesiącach zainaugurowano także działalność operacyjną w nowych obiektach w Głogowie i Niepołomicach. W obu przypadkach są to nowe regiony działalności dla operatora, a także nowi klienci firmy z branży pet food.

Z kolei sieć drobnicowa FM Logistic zyskała w Europie Centralnej 5 nowych magazynów przeładunkowych. To lokalizacje w Szczecinie, Białymstoku, Krakowie, Wrocławiu i czeskim Ołomuńcu. Zapewnią one jeszcze lepszą jakość usługi, umożliwiając uruchomienie większej liczby połączeń i tym samym skrócenie terminów dostaw. Dziś cała sieć magazynów przeładunkowych operatora w regionie Centralnej Europy to ponad 65 tys, mkw powierzchni, około 2200 połączeń miesięcznie między cross-dockami, ponad 22 tys. punktów dostaw w całej Europie, prawie 800 tys. palet i 155 tys. przesyłek miesięcznie.

W ramach tej usługi operator zapewnia też kompleksowe zarządzanie gospodarką paletową, obsługę zwrotów, możliwość magazynowania i budowania tymczasowych stocków buforowych, jak również usługi z zakresu co-packingu, etykietowania, zarządzania opakowaniami zwrotnymi. Firma rozwija też innowacyjny projekt logistyki miejskiej, oferujący zrównoważone rozwiązania z zakresu tzw. ostatniej mili.

(źr. FM Logistic)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.