Dodaj ogłoszenie o pracy


GXO rozszerza współpracę z Vivienne Westwood

GXO ogłosił rozszerzenie współpracy z międzynarodową firmą z branży mody i dóbr luksusowych Vivienne Westwood. Marka zajmie 9,5 tys. mkw. w magazynie współdzielonym w Carisio we Włoszech.

- Jesteśmy zachwyceni możliwością rozszerzenia naszego partnerstwa, które będzie wspierać ambitne plany rozwoju naszego wieloletniego klienta Vivienne Westwoo - powiedział Alessandro Renzo, Dyrektor Zarządzający GXO na Włochy i Szwajcarię. - Nasz magazyn współdzielony w Carisio jest idealnym rozwiązaniem dla zwiększania sprzedaży, podnoszenia produktywności i wydajności przy jednoczesnym zmniejszeniu wpływu na środowisko. Od samego początku ściśle współpracowaliśmy nad stworzeniem niestandardowego rozwiązania z wykorzystaniem wiodących w branży rozwiązań przyjaznych dla środowiska i innowacyjnych modeli bezpośredniego zatrudnienia, co potwierdza nasze wspólne zaangażowanie w działania na rzecz społeczności lokalnych.

Obsługa logistyczna GXO dla Vivienne Westwood obejmuje usługi wartości dodanej, takie jak: odnawianie, kontrola jakości, etykietowanie, pakowanie, pakowanie prezentów i ponowne etykietowanie.

GXO we Włoszech i Szwajcarii
GXO jest obecne we Włoszech i Szwajcarii od blisko 25 lat, gdzie tworzy i optymalizuje łańcuchy dostaw dla klientów z branży e-commerce, mody, handlu detalicznego, farmacji, FMCG oraz DIY. GXO specjalizuje się w zaawansowanych rozwiązaniach i usługach logistycznych, które obejmują magazynowanie, przygotowywanie zamówień, e-fulfilment, co-packing, zarządzanie zwrotami, przeróbki i naprawy w obiektach dedykowanych i współdzielonych. GXO zatrudnia obecnie ok. 4,5 tys. pracowników w blisko 50 lokalizacjach, z których ok. 20 stanowią marki modowe i luksusowe, o łącznej powierzchni 1,5 mln m2 we Włoszech i Szwajcarii.

(źr. GXO)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.