Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne+Nagel otwiera magazyn multi-user w Chorzowie

Kuehne+Nagel w Polsce otworzyło nowy magazyn multi-user w Chorzowie. Nowy obiekt ma powierzchnię ponad 6000 mkw., w tym przestrzeń biurową o wielkości 300 mkw.

Magazyn może być w pełni dostosowany do wymagań klienta zarówno w składowaniu blokowym, jak i w regałach wysokiego składowania. Możliwe jest częściowe dostosowanie jednostki do magazynowania towarów wymagających temperatury kontrolowanej. Nowy obiekt spełnia wymogi systemu bezpieczeństwa żywności HACCP oraz norm ISO 9001, 18001 i 45001.
Nowy magazyn jest połączony z krajową siecią transportu drogowego i zapewnia usługi magazynowania, co-packingu, przygotowywania zestawów promocyjnych, etykietowania, przepakowywania oraz obsługi branży e-commerce, logistyki zwrotów i wsparcie agencji celnej.

Magazyn w Chorzowie jest położony w pobliżu autostrad A4 i A1, co pozwala usprawnić łańcuch dostaw oraz realizować efektywną dystrybucję składowanych towarów m.in. do Krakowa oraz Gliwic, a także do Czech, Węgier, Austrii i Niemiec.

(źr. Kuehne + Nagel)

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.