Dodaj ogłoszenie o pracy


Uczeń z Leszna Zwycięzcą XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Uczeń z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Lesznie wygrał czternastą edycję Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. 31 marca w Poznaniu podczas uroczystej gali, laureat odebrał indeks Wyższej Szkoły Logistyki, zaproszenie na staż w firmie Kühne+Nagel oraz wiele nagród rzeczowych. Mateusz Szawelski na drodze do zwycięstwa pokonał ponad 5000 uczniów z całej Polski. W trzech etapach zmagań zdobył największą liczbę punktów, dlatego to na niego czekają bezpłatne studia I i II stopnia w Wyższej Szkole Logistyki (WSL).

XIV edycja Olimpiady rozpoczęła się już w październiku 2022 roku, kiedy to przyszli logistycy z 236 szkół musieli odpowiedzieć na 25 pytań postawionych w teście on-line. Walka była bardzo wyrównana, a do kolejnego etapu zakwalifikowało się 692 uczniów. W zawodach II stopnia uczniowie 9 grudnia 2022 musieli odpowiedzieć na jeszcze trudniejsze pytania w teście wielokrotnego wyboru. Z tymi poradziło sobie najlepiej 57 uczestników, którzy 10 marca br. stanęli do walki o zwycięstwo podczas finałowego etapu Olimpiady. Przyjechali w tym celu do WSL nawet z najodleglejszych zakątków kraju. Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest turniejem otwartym dla wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych pasjonujących się logistyką. Do zawodów stają jednak głównie uczniowie techników logistycznych i spedycyjnych. Ale w tym roku do finału dotarli także uczniowie liceum ogólnokształcącego, a jeden z nich zdobył nawet piąte miejsce.
Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna WSL jest ważnym elementem autorskiego programu współpracy ze szkołami średnimi. Uczniowie podnoszą swoją wiedzę także podczas Akademii Młodego Logistyka oraz licznych webinariów. W tym miesiącu mieliśmy również przyjemność gościć ponad 400 nauczycieli zawodu technik logistyk i technik spedytor podczas XVII Forum Nauczycielskiego WSL. Jesteśmy dumni, że w ramach tej szerokiej współpracy możemy przekazywać najnowszą wiedzę z obszaru logistyki i nowych technologii, mieć realny wpływ na jakość kształcenia oraz podnosić prestiż zawodu logistyka.

Jakość takiej współpracy docenia również biznes. W tegorocznej edycji Sponsorami Olimpiady były firmy: Raben, Ekol, JMP Biedronka, Dachser, Kühne+Nagel i Otto. Partnerem Olimpiady był Instytut Badań Edukacyjnych - operator systemu Odznaka+, do którego przystąpił WSL, umożliwiając Finalistom zdobycie elektronicznej odznaki za udział w finale Olimpiady. Wydarzenie wspierał także Łukasiewicz - Poznański Instytut Technologiczny oraz GS1 Polska, strategiczni Partnerzy Wyższej Szkoły Logistyki.

- Ogromnie się cieszymy, że organizowana przez WSL Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna otwiera przed młodymi ludźmi szansę na zdobycie wyższego wykształcenia z zakresu logistyki i zarządzania. Udział w finale Olimpiady jest również znakomitą wizytówką przed przyszłymi pracodawcami. Najbardziej cieszy nas fakt, że wielu uczestników Olimpiady wybiera ofertę Wyższej Szkoły Logistyki, kierując się praktycznym podejściem do kształcenia, w bliskich relacjach z biznesem. – podsumowała Ilona Kużaj-Aydar, rzeczniczka prasowa WSL.

Wyższa Szkoła Logistyki składa serdeczne gratulacje Zwycięzcy i wszystkich Finalistom, życząc im powodzenia podczas egzaminów zawodowych i na maturze oraz dalszych sukcesów związanych z logistyką.

(źr. WSL)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.