Dodaj ogłoszenie o pracy


PCC Intermodal z certyfikatem AEO

Spółka PCC Intermodal S.A. uzyskała certyfikat upoważnionego przedsiębiorcy w zakresie „Bezpieczeństwo i Ochrona” – AEOS. Przyznanie spółce, przez Izbę Celną w Gdyni, certyfikatu AEOS jest potwierdzeniem jakości i bezpieczeństwa oferowanych przez firmę usług.

 

Firma w ramach certyfikacji spełniła szereg rygorystycznych wymagań proceduralnych takich jak: poprawa organizacji wewnętrznych procedur bezpieczeństwa, zabezpieczenie dostępu do systemów operacyjnych, fizyczną ochronę biur i terminali, udowodniła rzeczywiste dążenie do optymalizacji podejmowanych procesów logistycznych. PCC Intermodal od kilku lat przekonuje klientów do korzystania z intermodalu jako stabilnego ogniwa w łańcuchu dostaw. 

 

Firma od początku rozwija sieć międzynarodowe połączenia intermodalne z zachodu na wschód i w korytarzu północ-południe, łącząc najważniejsze porty morskie Europy z najlepiej rozwiniętymi gospodarczo regionami (Zagłębie Ruhry, okolice Berlina, Polska Centralna, Dolny i Górny Śląsk, Moskwa).
Certyfikat AEOS to ważny atut w kontaktach z organami celnymi, jak i partnerami biznesowymi. Uznawany jest we wszystkich krajach członkowskich Unii Europejskiej. Do tej pory w Polsce tylko 12 przedsiębiorców uzyskało certyfikat AEOS, w tym PCC Intermodal S.A.
(źr. PCC Intermodal S.A.)

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.