Dodaj ogłoszenie o pracy


DACHSER otwiera nowe biura w Azji Południowo-Wschodniej

W połowie marca DACHSER otworzył dwa biura sprzedaży w Azji Południowo-Wschodniej w Chiang Mai na Tajlandii oraz w Da Nang w Wietnamie. Wzmocnią one działalność firmy w tym regionie, zwłaszcza w obsłudze klientów z branży elektronicznej, modowej i sportowej.

- W ostatnich latach DACHSER mocno rozwinął się w Azji Południowo-Wschodniej. Widzimy rosnące zapotrzebowanie ze strony klientów, którzy mają swoje siedziby poza stolicami tych krajów. Strategicznie położone lokalizacje w Chiang Mai i Da Nang, pozwolą nam lepiej wspierać naszych klientów dzięki dostosowanym rozwiązaniom logistycznym, a jednocześnie wzmocnią naszą obecność na tych rynkach - Jesper Larsen, Managing Director Air & Sea Logistics South East Asia.

- Chiang Mai znajduje się w północnej Tajlandii. Jest siedzibą wielu firm z branży elektronicznej, modowej i sportowej oraz spożywczej. Da Nang jest ważnym węzłem transportowym dla regionu Wietnamu Centralnego. Dysponuje międzynarodowym lotniskiem i portem dalekomorskim. Chcemy rozwijać się wraz z naszymi klientami i spełniać ich wysokie wymagania dotyczące niezawodności, wydajności i jakości - Oliver Cierocki, Managing Director Air & Sea Logistics Vietnam.
Nowe biuro znajduje się w dzielnicy Hai Chau, w bliskim sąsiedztwie ośmiu parków przemysłowych, w których reprezentowane są wszystkie główne gałęzie przemysłu funkcjonujące w mieście.

Chiang Mai to czwarta - obok Bangkoku, lotniska Suvarnabhumi i Laem Chabang - lokalizacja DACHSER w Tajlandii. W Wietnamie operator ma swoje też przedstawicielstwa w Hanoi i Ho Chi Minh City oraz w Da Nang.

(źr. Dachser)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.