Dodaj ogłoszenie o pracy


DACHSER otwiera nowe biura w Azji Południowo-Wschodniej

W połowie marca DACHSER otworzył dwa biura sprzedaży w Azji Południowo-Wschodniej w Chiang Mai na Tajlandii oraz w Da Nang w Wietnamie. Wzmocnią one działalność firmy w tym regionie, zwłaszcza w obsłudze klientów z branży elektronicznej, modowej i sportowej.

- W ostatnich latach DACHSER mocno rozwinął się w Azji Południowo-Wschodniej. Widzimy rosnące zapotrzebowanie ze strony klientów, którzy mają swoje siedziby poza stolicami tych krajów. Strategicznie położone lokalizacje w Chiang Mai i Da Nang, pozwolą nam lepiej wspierać naszych klientów dzięki dostosowanym rozwiązaniom logistycznym, a jednocześnie wzmocnią naszą obecność na tych rynkach - Jesper Larsen, Managing Director Air & Sea Logistics South East Asia.

- Chiang Mai znajduje się w północnej Tajlandii. Jest siedzibą wielu firm z branży elektronicznej, modowej i sportowej oraz spożywczej. Da Nang jest ważnym węzłem transportowym dla regionu Wietnamu Centralnego. Dysponuje międzynarodowym lotniskiem i portem dalekomorskim. Chcemy rozwijać się wraz z naszymi klientami i spełniać ich wysokie wymagania dotyczące niezawodności, wydajności i jakości - Oliver Cierocki, Managing Director Air & Sea Logistics Vietnam.
Nowe biuro znajduje się w dzielnicy Hai Chau, w bliskim sąsiedztwie ośmiu parków przemysłowych, w których reprezentowane są wszystkie główne gałęzie przemysłu funkcjonujące w mieście.

Chiang Mai to czwarta - obok Bangkoku, lotniska Suvarnabhumi i Laem Chabang - lokalizacja DACHSER w Tajlandii. W Wietnamie operator ma swoje też przedstawicielstwa w Hanoi i Ho Chi Minh City oraz w Da Nang.

(źr. Dachser)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.