Dodaj ogłoszenie o pracy


Prologis Solidnym Pracodawcą XX-lecia w Polsce!

Wyróżnienie zostało przyznane Prologis na podstawie oceny komisji kwalifikacyjnej konkursu oceniającej takie kryteria jak np.: jak warunki pracy, warunki socjalne, jasna i sprecyzowana ścieżka kariery w organizacji czy dynamika zatrudnienia.

Solidny Pracodawca to wyróżnienie przyznawane już po raz dwudziesty firmom w Polsce, które w swoich działaniach na rzecz pracowników wychodzą poza standard. Celem programu, prowadzonego pod patronatem m.in. Business Center Club i organizacji Pracodawcy RP, jest wyłonienie najlepszych pracodawców w Polsce, którzy promują nieszablonowe rozwiązania HR i otwarcie dzielą się swoim doświadczeniem z rynkiem. Tytuł Solidnego Pracodawcy otrzymują firmy, których wzorcowa polityka personalna, przekłada się na wysoką jakość oferowanych produktów i świadczonych usług.

- Staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom, nie tylko naszych klientów, ale również pracowników. To oni tworzą zespół, który jest doceniany przez partnerów i klientów. Wsłuchujemy się w ich potrzeby i odpowiadamy na nie. Wspieramy naszych pracowników i pomagamy im wspierać innych. Zwiększyliśmy liczbę dni płatnego urlopu na wolontariat pracowniczy z 4 do 5 w roku. Tytuł Solidny Pracodawca Roku i XX-lecia to dla nas ważne wyróżnienia, ale też motywacja i zobowiązanie do kontynuowania obranej drogi, w której największym kapitałem są ludzie i ich zaufanie – podkreśla Lidia Jesiotr, People & Culture Parnter w Prologis na region Europy Środkowej.

W tym roku, z okazji jubileuszu plebiscytu, Prologis otrzymał również nagrodę Solidny Pracodawca XX-lecia. To specjalne wyróżnienie dla firm, które swoją postawą od lat promują wartości jakie zawierają się w definicji solidności zatrudnienia. W uzasadnieniu jury podkreśliło przejrzystość i obiektywność procesu rekrutacji oraz wynagrodzeń w Prologis, a także zaangażowanie firmy w oddolne inicjatywy i system świadczeń pozapłacowych dostosowany do zmieniających się okoliczności.

(źr. Prologis)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.