Dodaj ogłoszenie o pracy


CEVA Logistics rozpoczyna współpracę z GeoPost

CEVA Logistics i GeoPost podpisali porozumienie o współpracy. Będzie ona obejmować wykorzystanie wspólnych zasobów w zakresie dostaw przesyłek drobnicowych, ich transportu i magazynowania. Porozumienie między firmami dotyczy także poszukiwania możliwości rozwoju nowych usług w ramach gospodarki obiegu zamkniętego (circular economy) i logistyki miejskiej we Francji oraz Europie. Ma to poprawić jakość i konkurencyjność usług obydwu firm.

Rodolphe Saadé, prezes i dyrektor generalny Grupy CMA CGM, mówi: „Jestem bardzo zadowolony z partnerstwa z La Poste, które dwóm francuskim liderom pozwoli połączyć swoje doświadczenie i wzajemnie się wzmocnić. La Poste będzie mogła polegać na naszej międzynarodowej sieci, a także doświadczeniu naszej spółki zależnej CEVA Logistics w określonych, kluczowych dziedzinach, tak jak my będziemy mogli polegać na ich. To partnerstwo pozwoli nam rozszerzyć ofertę usług dla naszych klientów."

Grupa CMA CGM i Grupa La Poste rozwijają wiodące obszary swoich usług w obszarze logistyki i transportu poprzez spółki zależne CEVA Logistics i GeoPost. CEVA Logistics, z 1 300 oddziałami w 170 krajach, oferuje usługi logistyki kontraktowej, spedycji oraz średnio- i długodystansowych transportów drogowych na świecie.

GeoPost jest jedną z wiodących firm w Europie wyspecjalizowanych się w doręczeniach przesyłek do firm i klientów indywidualnych, w ramach rozbudowanej europejskiej sieci dostaw. W 2021 r. firma dostarczyła na świecie 2,1 mld przesyłek, dzięki sieci ponad 1200 hubów i magazynów, ponad 86 000 samochodów i 120 000 ekspertom w zakresie organizacji dostaw.

Obie firmy będą poszukiwać sposobów na zmniejszenie wpływu, jaki na emisję CO2 mają dostawy dla klientów, także w zakresie niskoemisyjnych dostaw miejskich. Grupa CMA CGM dąży do osiągnięcia poziomu zero netto do 2050 r. Dostawy Grupy La Poste od 2012 r. są neutralne pod względem emisji CO2. Firma mierzy ślad węglowy każdej paczki i dąży do jego maksymalnego zmniejszenia oraz kompensacji, tak aby zredukować emisję dwutlenku węgla na każdą przesyłkę o 30%, w latach 2013-2025

(źr. CEVA Logistics)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.