Dodaj ogłoszenie o pracy


GXO partnerem Uniwersytetu Łódzkiego

GXO ogłosiło nawiązanie współpracy z Uniwersytetem Łódzkim w ramach programu „Akademia Kariery”, którego celem jest zapoznawanie studentów z branżą logistyczną.

- Nowe partnerstwo z Uniwersytetem Łódzkim rozszerza nasze możliwości dzielenia się wiedzą i prezentowania szans rozwoju zawodowego w logistyce dla najzdolniejszych studentów w Polsce - powiedziała Joanna Borkowska-Iwanek, dyrektorka HR GXO na Polskę i Czechy. - Cieszymy się na współpracę z Uniwersytetem Łódzkim, którego studenci będą poznawać ciekawą i dynamiczną branżę łańcucha dostaw oraz przygotowywać się do budowania kariery. GXO posiada w okolicy Łodzi pięć centrów logistycznych obsługujących klientów z obszaru FMCG i DIY, gdzie kobiety pełnią funkcję dyrektorki centrum oraz obejmują wiele stanowisk kierowniczych, co ilustruje zaangażowanie GXO w różnorodność. Inwestujemy także w technologię i automatykę wykorzystując nasze wiodące w branży doświadczenie i wiedzę, do tworzenia atrakcyjnego miejsca pracy.

„Akademia Kariery” została opracowana przez dział Operacji oraz dział HR GXO w Polsce w celu zwiększania możliwości edukacyjnych i zawodowych. Firma rozpoczęła program na początku 2022 roku we współpracy z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie i Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach. Od tego czasu z sukcesem zorganizowano dla studentów wykłady online i stacjonarne, wizyty i staże w centrach logistycznych GXO oraz różne możliwości rekrutacji. GXO zostało również partnerem kierunku Zarządzanie Projektami Logistycznymi.

- Bardzo cieszymy się z partnerstwa z GXO. Ta współpraca pomoże nam wzmocnić nasz kierunkowy wieloletni projekt – „Akademia Praktyka Logistyka”, w ramach którego studenci poznają praktyczne aspekty logistyki. Razem będziemy wspierać naszych studentów w rozwijaniu umiejętności niezbędnych logistykom i pokazywać im możliwości kariery, co jest szczególnie istotne w czasach, gdy wysoce wydajne i odporne łańcuchy dostaw są coraz bardziej krytyczne dla globalnej gospodarki. Podpisana umowa pokazuje również rosnące znaczenie budowania sieci kontaktów na płaszczyźnie uczelnia wyższa - biznes. – skomentowała dr hab. Agnieszka Bukowska – Piestrzyńska, profesor Uniwersytetu Łódzkiego oraz Kierownik Katedry Logistyki i Innowacji.

GXO działa w Polsce od 2006 roku i zatrudnia ponad 2 900 pracowników w 15 centrach logistycznych w całym kraju. Firma wspiera swych pracowników w rozwijaniu ich pełnego potencjału. Centralne położenie Łodzi stanowiącej ważny węzeł komunikacyjny, czyni ją idealną lokalizacją dla magazynów logistycznych.

(źr. GXO)

 

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.