Dodaj ogłoszenie o pracy


GXO partnerem Uniwersytetu Łódzkiego

GXO ogłosiło nawiązanie współpracy z Uniwersytetem Łódzkim w ramach programu „Akademia Kariery”, którego celem jest zapoznawanie studentów z branżą logistyczną.

- Nowe partnerstwo z Uniwersytetem Łódzkim rozszerza nasze możliwości dzielenia się wiedzą i prezentowania szans rozwoju zawodowego w logistyce dla najzdolniejszych studentów w Polsce - powiedziała Joanna Borkowska-Iwanek, dyrektorka HR GXO na Polskę i Czechy. - Cieszymy się na współpracę z Uniwersytetem Łódzkim, którego studenci będą poznawać ciekawą i dynamiczną branżę łańcucha dostaw oraz przygotowywać się do budowania kariery. GXO posiada w okolicy Łodzi pięć centrów logistycznych obsługujących klientów z obszaru FMCG i DIY, gdzie kobiety pełnią funkcję dyrektorki centrum oraz obejmują wiele stanowisk kierowniczych, co ilustruje zaangażowanie GXO w różnorodność. Inwestujemy także w technologię i automatykę wykorzystując nasze wiodące w branży doświadczenie i wiedzę, do tworzenia atrakcyjnego miejsca pracy.

„Akademia Kariery” została opracowana przez dział Operacji oraz dział HR GXO w Polsce w celu zwiększania możliwości edukacyjnych i zawodowych. Firma rozpoczęła program na początku 2022 roku we współpracy z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie i Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach. Od tego czasu z sukcesem zorganizowano dla studentów wykłady online i stacjonarne, wizyty i staże w centrach logistycznych GXO oraz różne możliwości rekrutacji. GXO zostało również partnerem kierunku Zarządzanie Projektami Logistycznymi.

- Bardzo cieszymy się z partnerstwa z GXO. Ta współpraca pomoże nam wzmocnić nasz kierunkowy wieloletni projekt – „Akademia Praktyka Logistyka”, w ramach którego studenci poznają praktyczne aspekty logistyki. Razem będziemy wspierać naszych studentów w rozwijaniu umiejętności niezbędnych logistykom i pokazywać im możliwości kariery, co jest szczególnie istotne w czasach, gdy wysoce wydajne i odporne łańcuchy dostaw są coraz bardziej krytyczne dla globalnej gospodarki. Podpisana umowa pokazuje również rosnące znaczenie budowania sieci kontaktów na płaszczyźnie uczelnia wyższa - biznes. – skomentowała dr hab. Agnieszka Bukowska – Piestrzyńska, profesor Uniwersytetu Łódzkiego oraz Kierownik Katedry Logistyki i Innowacji.

GXO działa w Polsce od 2006 roku i zatrudnia ponad 2 900 pracowników w 15 centrach logistycznych w całym kraju. Firma wspiera swych pracowników w rozwijaniu ich pełnego potencjału. Centralne położenie Łodzi stanowiącej ważny węzeł komunikacyjny, czyni ją idealną lokalizacją dla magazynów logistycznych.

(źr. GXO)

 

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.