Dodaj ogłoszenie o pracy


FedEx przeznaczył 1 mln USD na pomoc terenom po trzęsieni ziemi w Turcji i Syrii

FedEx kontynuuje wsparcie dla osób dotkniętych katastrofalnymi trzęsieniami ziemi, które nawiedziły południową Turcję i północną Syrię. Do tej pory FedEx przeznaczył ponad 1 milion dolarów (USD) na transport pomocy humanitarnej. Pomiędzy 17 a 21 lutego firma zorganizowała pięć lotów specjalnych na trasie z Dubaju do Stambułu. Na pokładzie samolotów FedEx typu MD-11 znalazło się ok. 230 ton pomocy humanitarnej, w tym namioty, koce i artykuły dla niemowląt, artykuły gospodarstwa domowego i zestawy higieniczne przygotowane przez Międzynarodową Federację Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca (IFRC).

Wykorzystując możliwości globalnej sieci i doświadczenie logistyczne, FedEx wsparł również działania innych organizacji non-profit i rządów w czasie kryzysu.
- 8 lutego br. firma przekazała 100 tys. dolarów (USD) Czerwonemu Krzyżowi, aby wspomóc działania w tureckich i syryjskich społecznościach. Darowizna pomoże w dystrybucji materiałów pierwszej potrzeby, żywności, wody i koców, tworzeniu czasowych miejsc schronienia oraz zapewnieniu wsparcia psychologicznego i pomocy medycznej.
- W imieniu władz Stambułu i lokalnej gminy FedEx dostarczył w dniu 8 lutego z Międzynarodowego Lotniska Sabiha Gokcen w Stambule do tureckiej Malatya, artykuły pierwszej potrzeby, w tym żywność przekazaną przez Umursan Un Ltd. oraz odzież podarowaną przez lokalnych mieszkańców.
- FedEx zapewniło wsparcie transportowe dla kanadyjskiej organizacji GlobalMedic, zajmującej się pomocą w miejscach katastrof. Do punktów dystrybucji żywności w tureckim regionie dotkniętym katastrofą dostarczono urządzenia do oczyszczania wody AquaResponse3.
- FedEx współpracował z amerykańską organizacją World Central Kitchen, przy wysyłce materiałów z Madrytu i amerykańskiego Capitol Heights do tureckiej Adany.

Transport obejmował kuchnie polowe, zaopatrzenie oraz wyposażenie niezbędne do prowadzenia działań na miejscu. FedEx kontynuuje dostarczanie pomocy do regionów dotkniętych klęskami żywiołowymi. Wsparcie udzielone takim organizacjom jak IFRC, GlobalMedic i World Central Kitchen to część inicjatywy FedEx Cares "Delivering for Good”, w ramach której FedEx dzieli się swoją globalną siecią i niezrównaną wiedzą logistyczną z organizacjami non-profit, wspierając społeczności przed, w trakcie i po kryzysach. 

(źr. FedEx)

 

 

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.