Dodaj ogłoszenie o pracy


FedEx przeznaczył 1 mln USD na pomoc terenom po trzęsieni ziemi w Turcji i Syrii

FedEx kontynuuje wsparcie dla osób dotkniętych katastrofalnymi trzęsieniami ziemi, które nawiedziły południową Turcję i północną Syrię. Do tej pory FedEx przeznaczył ponad 1 milion dolarów (USD) na transport pomocy humanitarnej. Pomiędzy 17 a 21 lutego firma zorganizowała pięć lotów specjalnych na trasie z Dubaju do Stambułu. Na pokładzie samolotów FedEx typu MD-11 znalazło się ok. 230 ton pomocy humanitarnej, w tym namioty, koce i artykuły dla niemowląt, artykuły gospodarstwa domowego i zestawy higieniczne przygotowane przez Międzynarodową Federację Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca (IFRC).

Wykorzystując możliwości globalnej sieci i doświadczenie logistyczne, FedEx wsparł również działania innych organizacji non-profit i rządów w czasie kryzysu.
- 8 lutego br. firma przekazała 100 tys. dolarów (USD) Czerwonemu Krzyżowi, aby wspomóc działania w tureckich i syryjskich społecznościach. Darowizna pomoże w dystrybucji materiałów pierwszej potrzeby, żywności, wody i koców, tworzeniu czasowych miejsc schronienia oraz zapewnieniu wsparcia psychologicznego i pomocy medycznej.
- W imieniu władz Stambułu i lokalnej gminy FedEx dostarczył w dniu 8 lutego z Międzynarodowego Lotniska Sabiha Gokcen w Stambule do tureckiej Malatya, artykuły pierwszej potrzeby, w tym żywność przekazaną przez Umursan Un Ltd. oraz odzież podarowaną przez lokalnych mieszkańców.
- FedEx zapewniło wsparcie transportowe dla kanadyjskiej organizacji GlobalMedic, zajmującej się pomocą w miejscach katastrof. Do punktów dystrybucji żywności w tureckim regionie dotkniętym katastrofą dostarczono urządzenia do oczyszczania wody AquaResponse3.
- FedEx współpracował z amerykańską organizacją World Central Kitchen, przy wysyłce materiałów z Madrytu i amerykańskiego Capitol Heights do tureckiej Adany.

Transport obejmował kuchnie polowe, zaopatrzenie oraz wyposażenie niezbędne do prowadzenia działań na miejscu. FedEx kontynuuje dostarczanie pomocy do regionów dotkniętych klęskami żywiołowymi. Wsparcie udzielone takim organizacjom jak IFRC, GlobalMedic i World Central Kitchen to część inicjatywy FedEx Cares "Delivering for Good”, w ramach której FedEx dzieli się swoją globalną siecią i niezrównaną wiedzą logistyczną z organizacjami non-profit, wspierając społeczności przed, w trakcie i po kryzysach. 

(źr. FedEx)

 

 

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.