Dodaj ogłoszenie o pracy


GLS Poland z Certyfikatem Great Place to Work – już po raz czwarty!

Blisko tysiąc pracowników wysoko oceniło pracę w GLS Poland. Największymi plusami są: równe traktowanie, szacunek do zespołu i przyjazna atmosfera. GLS Poland po raz czwarty zdobywa certyfikat Great Place to Work, który określa poziom zadowolenia pracowników.

952 osoby, czyli 80 proc. zespołu GLS Poland, wzięło udział w anonimowej ankiecie Great Place to Work i pozytywnie oceniło swojego pracodawcę w kategoriach szacunku, uczciwości, wiarygodności i koleżeństwa. Te noty pozwoliły GLS po raz czwarty uzyskać renomowany certyfikat Great Place to Work, który otrzymują firmy z najlepiej funkcjonującą kulturą organizacji miejsca pracy. W 2022 roku dla twierdzenia „Biorąc wszystko pod uwagę, uważam, że ta firma jest świetnym miejscem pracy” GLS uzyskał 75 proc. pozytywnych odpowiedzi.
- Przyznany nam po raz kolejny certyfikat jeszcze bardziej motywuje nas do dbania o pracowników i stwarzania im komfortowych warunków do pracy oraz rozwoju. Opinie zespołu są dla nas niezmiernie istotnie, bo to właśnie ci ludzie stanowią serce naszej firmy. Bez nich działalność GLS byłaby po prostu niemożliwa – mówi Anna Franke, HR manager GLS Poland. - W tym roku szczególnie cieszy nas to, że – po raz pierwszy – znaleźliśmy się na liście Top 14 najlepiej ocenianych miejsc pracy w Polsce. To powód do dumy i potwierdzenie słuszności kierunku, w jakim idziemy jako pracodawca. To także zachęta do dalszych działań umacniających poczucie zadowolenia i zaangażowania zespołu GLS – dodaje.

Za co doceniają GLS?
Szacunek i uczciwość – w tych kategoriach GLS zdobył najwyższe noty w badaniu. Pracownicy firmy zwrócili uwagę przede wszystkim na równe traktowanie – bez względu na wiek, pochodzenie, płeć czy orientację seksualną. Tu poziom zadowolenia kształtuje się na poziomie od 86 do 91 proc. Bardzo wysoko oceniono także bezpieczne warunki pracy (91 proc.) i możliwość wzięcia przez pracowników dnia wolnego, gdy tego naprawdę potrzebują (również 91 proc.).
Ważną kwestią było podejście kadry menadżerskiej do pracowników. Zespół GLS uważa, że kierownictwo prowadzi firmę w sposób etyczny (84 proc.), a menadżerowie pozwalają pracownikom na swobodę działania i nie patrzą im całym czas na ręce (84 proc.).
- Stawiamy na kulturę organizacji i dobre porozumienie na wszystkich szczeblach. Zaufanie, szacunek do pracy innych osób, a także koleżeńska atmosfera sprawiają, że menadżerowie ufają swoim zespołom i pozwalają im swobodnie działać – podkreśla Anna Franke.

To podejście potwierdzają wyniki ankiety, w której bardzo dobrze ocenione zostały takie aspekty jak zrozumienie menadżerów dla ewentualnych błędów popełnianych przy ważnych zadaniach, zapewnienie wszystkich sprzętów i środków potrzebnych do wykonywania pracy czy równe traktowanie bez względu na zajmowane stanowisko. Wysokie noty, podobnie jak w ostatnich latach, GLS otrzymał za koleżeńską atmosferę. Doceniono serdeczne przyjęcie nowych pracowników (89 proc.), a także dobrą adaptację na nowym stanowisku podczas transferów wewnątrz firmy (84 proc.). Pracownicy cenią sobie również fakt, że w GLS panuje przyjazna atmosfera (83 proc.), a wszyscy pracują dla jednej sprawy (80 proc.). Atutem dla zespołu (84 proc.) są także dobre warunki, które pozwalają pogodzić pracę z obowiązkami rodzica lub opiekuna.

Certyfikat Great Place to Work to najbardziej rozpoznawalne wyróżnienie dla pracodawców, do którego aspirują firmy i jedyne oparte w całości na tym, co pracownicy mówią o swoich doświadczeniach w miejscu pracy. Certyfikacja jest uznawana na całym świecie i co roku ubiega się o nią ponad 10 tys. firm w 60 krajach. Tegoroczne wyróżnienie Great Place to Work jest już czwartym na koncie GLS i kolejnym, które ta firma zdobyła w ostatnim czasie. Pod koniec 2022 roku GLS, w badaniu Operatora Logistycznego Roku, otrzymał tytuł Lidera Logistyki w kategorii Cyfrowe narzędzia komunikacji. Jury doceniło wysoki poziom informatyzacji i integracji systemów firmy i uznało je za najlepsze w branży logistycznej.

(źr. GLS Poland)

 

 

 

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.