Dodaj ogłoszenie o pracy


GLS Poland z Certyfikatem Great Place to Work – już po raz czwarty!

Blisko tysiąc pracowników wysoko oceniło pracę w GLS Poland. Największymi plusami są: równe traktowanie, szacunek do zespołu i przyjazna atmosfera. GLS Poland po raz czwarty zdobywa certyfikat Great Place to Work, który określa poziom zadowolenia pracowników.

952 osoby, czyli 80 proc. zespołu GLS Poland, wzięło udział w anonimowej ankiecie Great Place to Work i pozytywnie oceniło swojego pracodawcę w kategoriach szacunku, uczciwości, wiarygodności i koleżeństwa. Te noty pozwoliły GLS po raz czwarty uzyskać renomowany certyfikat Great Place to Work, który otrzymują firmy z najlepiej funkcjonującą kulturą organizacji miejsca pracy. W 2022 roku dla twierdzenia „Biorąc wszystko pod uwagę, uważam, że ta firma jest świetnym miejscem pracy” GLS uzyskał 75 proc. pozytywnych odpowiedzi.
- Przyznany nam po raz kolejny certyfikat jeszcze bardziej motywuje nas do dbania o pracowników i stwarzania im komfortowych warunków do pracy oraz rozwoju. Opinie zespołu są dla nas niezmiernie istotnie, bo to właśnie ci ludzie stanowią serce naszej firmy. Bez nich działalność GLS byłaby po prostu niemożliwa – mówi Anna Franke, HR manager GLS Poland. - W tym roku szczególnie cieszy nas to, że – po raz pierwszy – znaleźliśmy się na liście Top 14 najlepiej ocenianych miejsc pracy w Polsce. To powód do dumy i potwierdzenie słuszności kierunku, w jakim idziemy jako pracodawca. To także zachęta do dalszych działań umacniających poczucie zadowolenia i zaangażowania zespołu GLS – dodaje.

Za co doceniają GLS?
Szacunek i uczciwość – w tych kategoriach GLS zdobył najwyższe noty w badaniu. Pracownicy firmy zwrócili uwagę przede wszystkim na równe traktowanie – bez względu na wiek, pochodzenie, płeć czy orientację seksualną. Tu poziom zadowolenia kształtuje się na poziomie od 86 do 91 proc. Bardzo wysoko oceniono także bezpieczne warunki pracy (91 proc.) i możliwość wzięcia przez pracowników dnia wolnego, gdy tego naprawdę potrzebują (również 91 proc.).
Ważną kwestią było podejście kadry menadżerskiej do pracowników. Zespół GLS uważa, że kierownictwo prowadzi firmę w sposób etyczny (84 proc.), a menadżerowie pozwalają pracownikom na swobodę działania i nie patrzą im całym czas na ręce (84 proc.).
- Stawiamy na kulturę organizacji i dobre porozumienie na wszystkich szczeblach. Zaufanie, szacunek do pracy innych osób, a także koleżeńska atmosfera sprawiają, że menadżerowie ufają swoim zespołom i pozwalają im swobodnie działać – podkreśla Anna Franke.

To podejście potwierdzają wyniki ankiety, w której bardzo dobrze ocenione zostały takie aspekty jak zrozumienie menadżerów dla ewentualnych błędów popełnianych przy ważnych zadaniach, zapewnienie wszystkich sprzętów i środków potrzebnych do wykonywania pracy czy równe traktowanie bez względu na zajmowane stanowisko. Wysokie noty, podobnie jak w ostatnich latach, GLS otrzymał za koleżeńską atmosferę. Doceniono serdeczne przyjęcie nowych pracowników (89 proc.), a także dobrą adaptację na nowym stanowisku podczas transferów wewnątrz firmy (84 proc.). Pracownicy cenią sobie również fakt, że w GLS panuje przyjazna atmosfera (83 proc.), a wszyscy pracują dla jednej sprawy (80 proc.). Atutem dla zespołu (84 proc.) są także dobre warunki, które pozwalają pogodzić pracę z obowiązkami rodzica lub opiekuna.

Certyfikat Great Place to Work to najbardziej rozpoznawalne wyróżnienie dla pracodawców, do którego aspirują firmy i jedyne oparte w całości na tym, co pracownicy mówią o swoich doświadczeniach w miejscu pracy. Certyfikacja jest uznawana na całym świecie i co roku ubiega się o nią ponad 10 tys. firm w 60 krajach. Tegoroczne wyróżnienie Great Place to Work jest już czwartym na koncie GLS i kolejnym, które ta firma zdobyła w ostatnim czasie. Pod koniec 2022 roku GLS, w badaniu Operatora Logistycznego Roku, otrzymał tytuł Lidera Logistyki w kategorii Cyfrowe narzędzia komunikacji. Jury doceniło wysoki poziom informatyzacji i integracji systemów firmy i uznało je za najlepsze w branży logistycznej.

(źr. GLS Poland)

 

 

 

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.