Dodaj ogłoszenie o pracy


GXO rozszerza partnerstwo z Artifical Intelligence Technology Solutions

GXO rozszerza swoje partnerstwo technologiczne z Robotic Assistance Devices, Inc (RAD), spółką zależną Artificial Intelligence Technology Solutions, Inc. GXO rozwija zaawansowane rozwiązania z RAD, aby poprawiać bezpieczeństwo i wydajność operacji logistycznych swoich klientów.

Nowe technologie stosowane przez GXO zapewniają klientom korzyści w postaci lepszej wydajności, niższych kosztów i większej satysfakcji klienta końcowego. Firma korzysta z technologii RAD od 2018 roku i jest w trakcie wprowadzania szerokiego asortymentu zrobotyzowanych urządzeń zabezpieczających w 15 centrach logistycznych. GXO planuje zwiększyć to początkowe wdrożenie o prawie 20% w 2023 roku. Urządzenia wykonują różne zadania takie jak: nadzór wideo i analitykę, stosowanie wirtualnych barier i dodatkowych zabezpieczeń zapasów produktów o wysokiej wartości, a także łączą robotykę z zaawansowanym nadzorem wideo i analityką, sztuczną inteligencją i oprogramowaniem, aby zwiększać bezpieczeństwo w centrach logistycznych.

GXO wdraża efektywne kosztowo rozwiązania bezpieczeństwa RAD, które stanowią wsparcie dla pracowników i zwiększają bezpieczeństwo. Roboty bezpieczeństwa wykonują powtarzalne zadania, często w odległych lokalizacjach, uzupełniają pracę ludzi i poszerzają zakres ich działań.

(źr. GXO)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.