Dodaj ogłoszenie o pracy


GXO rozszerza partnerstwo z Artifical Intelligence Technology Solutions

GXO rozszerza swoje partnerstwo technologiczne z Robotic Assistance Devices, Inc (RAD), spółką zależną Artificial Intelligence Technology Solutions, Inc. GXO rozwija zaawansowane rozwiązania z RAD, aby poprawiać bezpieczeństwo i wydajność operacji logistycznych swoich klientów.

Nowe technologie stosowane przez GXO zapewniają klientom korzyści w postaci lepszej wydajności, niższych kosztów i większej satysfakcji klienta końcowego. Firma korzysta z technologii RAD od 2018 roku i jest w trakcie wprowadzania szerokiego asortymentu zrobotyzowanych urządzeń zabezpieczających w 15 centrach logistycznych. GXO planuje zwiększyć to początkowe wdrożenie o prawie 20% w 2023 roku. Urządzenia wykonują różne zadania takie jak: nadzór wideo i analitykę, stosowanie wirtualnych barier i dodatkowych zabezpieczeń zapasów produktów o wysokiej wartości, a także łączą robotykę z zaawansowanym nadzorem wideo i analityką, sztuczną inteligencją i oprogramowaniem, aby zwiększać bezpieczeństwo w centrach logistycznych.

GXO wdraża efektywne kosztowo rozwiązania bezpieczeństwa RAD, które stanowią wsparcie dla pracowników i zwiększają bezpieczeństwo. Roboty bezpieczeństwa wykonują powtarzalne zadania, często w odległych lokalizacjach, uzupełniają pracę ludzi i poszerzają zakres ich działań.

(źr. GXO)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.