Dodaj ogłoszenie o pracy


Rohlig Suus Logistics otwiera magazyn w Choroszczy

Rohlig Suus Logistics otwiera nowy magazyn na Podlasiu, który ulokowano w Choroszczy (pow. białostocki). To już drugi obiekt logistyczny Rohlig Suus w tym regionie Polski.

Pierwszy oddział firmy działa Białymstoku od 2010 roku, oferując usługi magazynowe, spedycyjne oraz agencji celnej. Dzięki uruchomieniu nowego magazynu w Choroszczy, zdolność operacyjna w zakresie logistyki kontraktowej Rohlig Suus Logistics w aglomeracji białostockiej zwiększa się dwukrotnie. Nowy magazyn zajmuje powierzchnię 2,8 tys. m kw. Teraz całkowita powierzchnia magazynowa Suus w regionie wynosi już 7,3 tys. m kw. W białostockim obiekcie działa agencja celna z magazynem czasowego składowania i pozwoleniem na korzystanie z procedur uproszczonych, co znacznie ułatwia i przyspiesza odprawę towarów, w Choroszczy agencja celna Suus zacznie działać w II kwartale tego roku.

– Dzięki znakomitemu położeniu, coraz lepszej infrastrukturze i inicjatywom takim jak Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna czy Via Carpatia, Podlasie rozwija się coraz szybciej. Dla wielu firm z całej Polski Białystok to ważne ogniwo ich łańcucha dostaw czy dystrybucji w ramach wymiany handlowej z krajami nadbałtyckimi. To oznacza stale rosnące zapotrzebowanie regionu na profesjonalne usługi logistyczne. Popyt na usługi magazynowe jest wciąż większy niż dostępność powierzchni na rynku – mówi Adam Galek, członek zarządu Rohlig Suus Logistics.

W oddziale w Choroszczy, podobnie jak w magazynie w Białymstoku, Rohlig Suus Logistics oferuje przede wszystkim magazynowanie, przeładunek, obsługę e-commerce ale też szeroki zakres usług dodanych (wszelkiego rodzaju czynności związanych z przepakowywaniem, kompletowanie, tworzeniem zestawów, etykietowaniem itd.).

– Dla naszych klientów kluczowa jest możliwość skorzystania z kompleksowej oferty – jeden operator logistyczny powinien zapewnić usługi spedycyjne, magazynowe, celne, ale też – jeśli to konieczne – przepakować towar i przygotować przesyłki zgodnie z zapotrzebowaniem odbiorców końcowych. Dlatego od wielu lat rozwijamy w Białymstoku również wszelkiego rodzaju usługi dodane, jak na przykład co-packing, etykietowanie, dodawanie próbek czy banderolowanie. Dzięki skupieniu wszystkich kompetencji w jednym miejscu, jesteśmy w stanie zaoferować sprawną i szybką obsługę – mówi Grzegorz Pawnuk, dyrektor oddziału Rohlig Suus Logistics w Białymstoku.

Początek roku przyniósł znaczący rozwój Rohlig Suus Logistics również dzięki nabyciu 100% udziałów w firmie Expert, specjalizującej się w dostawach ze sklepów stacjonarnych i internetowych do odbiorców końcowych – również w usługach instalacyjnych: od montażu mebli po instalacje gazowo-elektryczne czy montaż sprzętu RTV i AGD zgodnie z wytycznymi klientów.

(źr. Rohlig Suus Logistics)

 

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.