Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne+Nagel wzmacnia krajową sieć drobnicową

Kuehne+Nagel w Polsce od początku 2023 r. rozszerzyło swoją krajową ofertę usług w transporcie drogowym. Firma inwestuje w rozwój sieci drogowej.

Oferowane rozwiązania obejmują dostawy w kolejnym dniu roboczym, dostawy w określonym dniu w zakresie 1-3 dni po standardowym czasie, dostawy wieczorne, wymianę palet, przesyłki ADR i towarów dłużycowych, rozładunek i załadunek przez kierowcę, doręczenie towarów pod bramę lub magazyn przez kierowcę i zwrot dokumentów. Obecnie firma oferuje również dostawy do klientów indywidualnych w ramach usług B2C.

Obecnie sieć drogowa K+N obejmuje 6 własnych platform typu cross-dock w Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Wrocławiu, Gdańsku i Łodzi oraz 8 platform zależnych zlokalizowanych w innych ośrodkach gospodarczych. Wszystkie platformy mają dostęp do sieci drobnicowej dla klientów w Polsce. Każda lokalizacja posiada flotę dystrybucyjną, która obsługuje klientów w zakresie odbiorów i dostaw końcowych.

W roku 2022 została otwarta lokalizacja w Rusocinie k. Gdańska a oddział we Wrocławiu przeniósł się do nowoczesnego obiektu, oferującego ogromne możliwości rozwojowe. W styczniu 2023 r. pracę rozpoczął oddział w Łodzi. Jeszcze w tym roku firma otworzy kolejny oddział w Toruniu. Celem tych inwestycji jest, wpisane w DNA firmy, ciągłe doskonalenie jakości świadczonych usług i zwiększanie wartości dodanej dla klientów.
- Po stworzeniu stabilnej sieci drobnicowej na rynku europejskim wsłuchaliśmy się w potrzeby rynku lokalnego – mówi Maciej Sobek, dyrektor logistyki drogowej w polskim oddziale Kuehne+Nagel.
- Codzienne połączenia między wszystkimi terminalami, w połączeniu ze ścisłą współpracą z zaufanymi podwykonawcami, pozwalają na realizację dostaw w ciągu 24-48 godzin. Łącząc te działania z usługami logistyki kontraktowej, możemy nadal dostarczać kompleksowe rozwiązania w zakresie łańcucha dostaw w wymagającym otoczeniu rynkowym – dodaje Maciej Sobek.

(źr. Kuehne + Nagel)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Rok 2024 był dobrym czasem dla rynku przemysłowo-logistycznego. Po przyspieszonym rozwoju w czasie pandemii, sektor wrócił na ścieżkę konsekwentnego wzrostu. W tym roku przekroczyliśmy 33 mln mkw. całego zasobu powierzchni magazynowej w kraju, co stawia nas na piątym miejscu w Europie. Wiele wskazuje na to, że kolejne 12 miesięcy będzie jeszcze lepsze.
Choć każda końcówka roku uważana jest za szczyt sezonu zakupowego, to wzmożone zapotrzebowanie na pracowników nie kończy się wraz z nadejściem świąt. Eksperci prognozują, że w sektorze magazynowym, logistyce i transporcie blisko 30-proc. wzrost zatrudnienia utrzyma się aż do połowy lutego 2025 r.
Unia Europejska wprowadza nowe przepisy dotyczące przejrzystości płac, które mają obowiązywać od 7 czerwca 2026 r. Firmy zatrudniające ponad 50 osób będą musiały udostępniać dane o wynagrodzeniach, a te powyżej 100 pracowników dodatkowo raportować zgodność z zasadami równości płac.