Dodaj ogłoszenie o pracy


Kuehne+Nagel wzmacnia krajową sieć drobnicową

Kuehne+Nagel w Polsce od początku 2023 r. rozszerzyło swoją krajową ofertę usług w transporcie drogowym. Firma inwestuje w rozwój sieci drogowej.

Oferowane rozwiązania obejmują dostawy w kolejnym dniu roboczym, dostawy w określonym dniu w zakresie 1-3 dni po standardowym czasie, dostawy wieczorne, wymianę palet, przesyłki ADR i towarów dłużycowych, rozładunek i załadunek przez kierowcę, doręczenie towarów pod bramę lub magazyn przez kierowcę i zwrot dokumentów. Obecnie firma oferuje również dostawy do klientów indywidualnych w ramach usług B2C.

Obecnie sieć drogowa K+N obejmuje 6 własnych platform typu cross-dock w Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Wrocławiu, Gdańsku i Łodzi oraz 8 platform zależnych zlokalizowanych w innych ośrodkach gospodarczych. Wszystkie platformy mają dostęp do sieci drobnicowej dla klientów w Polsce. Każda lokalizacja posiada flotę dystrybucyjną, która obsługuje klientów w zakresie odbiorów i dostaw końcowych.

W roku 2022 została otwarta lokalizacja w Rusocinie k. Gdańska a oddział we Wrocławiu przeniósł się do nowoczesnego obiektu, oferującego ogromne możliwości rozwojowe. W styczniu 2023 r. pracę rozpoczął oddział w Łodzi. Jeszcze w tym roku firma otworzy kolejny oddział w Toruniu. Celem tych inwestycji jest, wpisane w DNA firmy, ciągłe doskonalenie jakości świadczonych usług i zwiększanie wartości dodanej dla klientów.
- Po stworzeniu stabilnej sieci drobnicowej na rynku europejskim wsłuchaliśmy się w potrzeby rynku lokalnego – mówi Maciej Sobek, dyrektor logistyki drogowej w polskim oddziale Kuehne+Nagel.
- Codzienne połączenia między wszystkimi terminalami, w połączeniu ze ścisłą współpracą z zaufanymi podwykonawcami, pozwalają na realizację dostaw w ciągu 24-48 godzin. Łącząc te działania z usługami logistyki kontraktowej, możemy nadal dostarczać kompleksowe rozwiązania w zakresie łańcucha dostaw w wymagającym otoczeniu rynkowym – dodaje Maciej Sobek.

(źr. Kuehne + Nagel)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.