Dodaj ogłoszenie o pracy


Rekordowy rok 2022 dla Volvo Trucks – wzrost w 41 krajach

Rok 2022 był rekordowy dla Volvo Trucks. Firma dostarczyła klientom najwyższą liczbę swoich samochodów ciężarowych, a także zwiększyła udziały rynkowe w 41 krajach.

W 2022 roku Volvo Trucks osiągnęło najlepsze wyniki w historii firmy. Globalny producent samochodów ciężarowych dostarczył 145 195 pojazdów w 2022 roku, co stanowi wzrost o 19% w stosunku do roku 2021, kiedy to dostarczono ich 122 525. Volvo Trucks zwiększyło również swój udział w segmencie samochodów ciężarowych o dmc powyżej 16t na 41 rynkach na całym świecie. Rekordowe dostawy i wzrost udziału w rynku należy rozpatrywać w kontekście niedoborów w łańcuchu dostaw, które dominowały przez cały rok

- Mieliśmy fantastyczny rok, zwłaszcza biorąc pod uwagę niepewne i trudne czasy, w których żyjemy. Pomimo przerw w łańcuchach dostaw i zakłóceń w produkcji, udało nam się znacznie zwiększyć wolumeny i wyjechać naszymi pojazdami do klientów, aby mogli się rozwijać i doskonaliść swoje biznesy. Jest to możliwe dzięki ścisłej współpracy z dostawcami oraz ciężkiej pracy w naszej własnej organizacji i u naszych dealerów – mówi Roger Alm, President Volvo Trucks.

W europie Volvo Trucks ma udział w rynku na poziomie 18,2%, co jest najwyższym wynikiem w historii. Volvo Trucks jest liderem w kilku krajach europejskich. Spółka zwiększyła swoje udziały w rynku Ameryki Północnej i Australii, odpowiednio o 10,8% i 17,0%. W Brazylii, Volvo Trucks zwiększyło swoje udziały do 24,6% i tym samym po raz pierwszy w historii zostało liderem tego rynku.

- W ostatnim roku, z sukcesem wprowadziliśmy nowe produkty i usługi, a także sprzedaliśmy pojazdy wielu nowym klientom. Informacje zwrotne, które od nich otrzymujemy są takie, że naprawdę doceniają nasze wysokiej jakości i oszczędne samochody ciężarowe, a także profesjonalne i szybkie wsparcie, jakie otrzymują od naszej rozległej sieci dealerów i warsztatów. Wszystkie te czynniki składają się na ich własną rentowność – mówi Roger Alm.

Lider w dziedzinie elektryfikacji transportu
Volvo Trucks rozpoczęło seryjną produkcję ciężkich samochodów ciężarowych z napędem elektrycznym w 2022 roku, jako pierwszy światowy producent. Dostawy elektryków wykazują obecnie wyraźnie rosnący trend w zakresie transportu bezemisyjnego. Stany Zjednoczone, Holandia, Niemcy, Norwegia i Szwecja to obecnie największe rynki dla elektrycznych samochodów ciężarowych.
- Wielu naszych kleintów, zarówno w europie, jak i na arenie międzynarodowej, rozpoczęło w ostatnim roku przejście na elektryfikację swoich działań. Wyraźnie widzą, że transport o zerowej emisji to rosnąca i ekscytująca okazja biznesowa. Jestem głeboko przekonany, że ten trend będzie się utrzymywał i szybko przybierał na sile w nadchodzących latach – mówi Roger Alm


(źr. Volvo Trucks Polans)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
PKB Polski do 2030 roku mógłby być o 9% wyższy, gdyby zawodowy potencjał kobiet został lepiej wykorzystany. To równowartość prawie 300 mld złotych rocznie. Według badań McKinsey, większa liczba kobiet na stanowiskach kierowniczych skutkuje lepszymi wynikami finansowymi firm, które mają aż o 26 proc. większe szanse na wyższe zyski.
Polski rynek magazynowy w 2022 r. utrzymał się w dobrej kondycji. W budowie znajduje się kolejne 3,4 mln mkw. (-25% r/r), co zapowiada przekroczenie granicy 30 mln mkw. w 2023 r.
Według badania Forum Kobiet w Logistyce „Przywództwo kobiet w logistyce – gdzie jesteśmy i co dalej” z 2022 r., aż 41% respondentek nie miało szans na awans na stanowisko menedżerskie albo przywódcze ze względu na brak uznania ich kompetencji za równe kompetencjom mężczyzn, a 34% na swojej drodze do awansu spotkało się z dyskryminacją płci.
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.