Dodaj ogłoszenie o pracy


Rekordowy rok 2022 dla Volvo Trucks – wzrost w 41 krajach

Rok 2022 był rekordowy dla Volvo Trucks. Firma dostarczyła klientom najwyższą liczbę swoich samochodów ciężarowych, a także zwiększyła udziały rynkowe w 41 krajach.

W 2022 roku Volvo Trucks osiągnęło najlepsze wyniki w historii firmy. Globalny producent samochodów ciężarowych dostarczył 145 195 pojazdów w 2022 roku, co stanowi wzrost o 19% w stosunku do roku 2021, kiedy to dostarczono ich 122 525. Volvo Trucks zwiększyło również swój udział w segmencie samochodów ciężarowych o dmc powyżej 16t na 41 rynkach na całym świecie. Rekordowe dostawy i wzrost udziału w rynku należy rozpatrywać w kontekście niedoborów w łańcuchu dostaw, które dominowały przez cały rok

- Mieliśmy fantastyczny rok, zwłaszcza biorąc pod uwagę niepewne i trudne czasy, w których żyjemy. Pomimo przerw w łańcuchach dostaw i zakłóceń w produkcji, udało nam się znacznie zwiększyć wolumeny i wyjechać naszymi pojazdami do klientów, aby mogli się rozwijać i doskonaliść swoje biznesy. Jest to możliwe dzięki ścisłej współpracy z dostawcami oraz ciężkiej pracy w naszej własnej organizacji i u naszych dealerów – mówi Roger Alm, President Volvo Trucks.

W europie Volvo Trucks ma udział w rynku na poziomie 18,2%, co jest najwyższym wynikiem w historii. Volvo Trucks jest liderem w kilku krajach europejskich. Spółka zwiększyła swoje udziały w rynku Ameryki Północnej i Australii, odpowiednio o 10,8% i 17,0%. W Brazylii, Volvo Trucks zwiększyło swoje udziały do 24,6% i tym samym po raz pierwszy w historii zostało liderem tego rynku.

- W ostatnim roku, z sukcesem wprowadziliśmy nowe produkty i usługi, a także sprzedaliśmy pojazdy wielu nowym klientom. Informacje zwrotne, które od nich otrzymujemy są takie, że naprawdę doceniają nasze wysokiej jakości i oszczędne samochody ciężarowe, a także profesjonalne i szybkie wsparcie, jakie otrzymują od naszej rozległej sieci dealerów i warsztatów. Wszystkie te czynniki składają się na ich własną rentowność – mówi Roger Alm.

Lider w dziedzinie elektryfikacji transportu
Volvo Trucks rozpoczęło seryjną produkcję ciężkich samochodów ciężarowych z napędem elektrycznym w 2022 roku, jako pierwszy światowy producent. Dostawy elektryków wykazują obecnie wyraźnie rosnący trend w zakresie transportu bezemisyjnego. Stany Zjednoczone, Holandia, Niemcy, Norwegia i Szwecja to obecnie największe rynki dla elektrycznych samochodów ciężarowych.
- Wielu naszych kleintów, zarówno w europie, jak i na arenie międzynarodowej, rozpoczęło w ostatnim roku przejście na elektryfikację swoich działań. Wyraźnie widzą, że transport o zerowej emisji to rosnąca i ekscytująca okazja biznesowa. Jestem głeboko przekonany, że ten trend będzie się utrzymywał i szybko przybierał na sile w nadchodzących latach – mówi Roger Alm


(źr. Volvo Trucks Polans)

 

 

 

 

czy wiedziałeś, że...
Port lotniczy, nowe linie kolejowe i drogi oraz inwestycje towarzyszące pozwolą stworzyć do 2040 r. 290 tys. nowych miejsc pracy i zapewnią wzrost łącznej produkcji w Polsce nawet o 90 mld zł rocznie- to wnioski z drugiej części raportu o CPK analitycznej firmy Kearney.
W roku 2021 całkowita wartość transakcji w sektorze nieruchomości magazynowych w Europie wyniosła ok. 62 mld euro, co oznacza wzrost aż o 79% w porównaniu do średniej za poprzednie pięć lat. W Polsce odnotowano popyt na poziomie 7,35 mln m kw. oraz wzrost absorpcji o 84% rok do roku. W skali całego kontynentu najwięcej, bo aż 19,5 mld euro, zainwestowano w Wielkiej Brytanii, co stanowi 31% łącznego wolumenu. Wysokie poziomy aktywności inwestycyjnej odnotowano także w Niemczech (8,6 mld euro), Francji (6,5 mld euro), Szwecji (5,8 mld euro) oraz Holandii (5,7 mld euro).
Ponad 60 proc. pracowników w Polsce podczas pracy załatwia swoje prywatne spawy. Z drugiej strony, ponad połowa zatrudnionych odpowiada na służbowe maile i odbiera telefony po godzinach pracy. Jednak zdecydowana większość podczas urlopu z łatwością odrywa się od obowiązków zawodowych i nie odczuwa presji od pracodawcy z tego powodu – tak wynika z globalnego badania Randstad Workmonitor.
Korona-kryzys dotknął niemałą grupę Polaków, ale jak wynika z danych Intrum, kobiety odczuły to bardziej. Pandemia zmniejszyła dochody i dobrobyt finansowy ponad połowy kobiet w naszym kraju (51 proc.) i 41 proc. mężczyzn.